Zdaniem prezesa

– Sport kreuje idoli – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. –  Dla wielu młodych ludzi herosi z bieżni, pływalni, hali czy boiska to wzór do naśladowania. Zawodnicy z pierwszych stron gazet i telewizyjnych czołówek działają na wyobraźnię nastolatków, ekscytują ich. Sukcesy i osiągnięcia sportowców są dla wielu stymulatorem, bodźcem do zainteresowania się dyscypliną i życiem gwiazdy. Bohater stadionu, to ktoś, kto inspiruje młodzież, czyli postać godna wielkiego zainteresowania.W naszym klubie UKS SMS, z racji charakteru prowadzonych zajęć, możemy mówić o popularności, ale co zrozumiałe, pisanej jeszcze przez małe P. Wszak gro naszych zawodniczek i zawodników rywalizuje w rozgrywkach juniorów i trampkarzy. Jednym słowem stawiamy dopiero pierwsze kroki w sporcie i liczymy, że uda się nam szybko dojść do mistrzostwa. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Mierzymy siły na zamiary. Wiemy, że początki są trudne, wymagają wielkiego serca i zaangażowania. Ale kiedy już zrobimy pierwszy kroku ku sławie, to jest...

O tym się mówi

Jakiś czas temu informowaliśmy, że właściciel Widzewa chciał sprzedać  znak słowno – graficzny Widzew Łódź, którego właścicielem jest RTS Widzew Łódź S.A. (cena wywoławcza 2,5 miliona złotych netto) oraz nieruchomość w Łodzi . Okazało się jednak, że nie było chętnych do tego typu transakcji.  Zapewne z tego powodu Sylwester Cacek postanowił obniżyć cenę działki z 3 mln zł do 2,5 mln zł. Natomiast za herb Widzewa trzeba teraz będzie zapłacić nie 2,5 mln zł a jedynie 2 mln zł. Termin składania ofert upływa 27 maja. Widać, że finansowe potrzeby klubu są olbrzymie, skoro ogłasza się drugi przetarg i mocno schodzi z ceny. Ciekawe ile jeszcze razy obniżana będzie kwota za logo klubu i za ile ostatecznie właściciel herbu sprzeda go? Oby tylko nie poszedł za czapkę gruszek!

Opinie trenerów

Nasze drużyny już zwyczajowo zajęły pierwsze miejsca w pierwszej rundzie sezonu 2014/2015 we wszystkich ligach wojewódzkich., w których wystawiały swoje zespoły ( z małym wyjątkiem drużyny trampkarzy C2). Bilans jest imponujący : 66 zwycięstw, 5 porażek i 4 remisy. Bilans bramkarzy to 374 bramki zdobyte, 32 stracone, średnia na mecz 5,5 strzelonych goli. Po pierwszej rundzie ubiegłego sezonu było odpowiednio 206-19. Po takich wynikach nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Brak rywalizacji na wysokim poziomie to odwieczny problem nie tylko łódzkiej ale i krajowej piłki nożnej . Efekty są widoczne szczególnie w konfrontacji z zespołami Europy Zachodniej gdzie trudno nam podjąć rywalizację z tymi zespołami. Na przykładzie naszych lig wojewódzkich w wypadku SMS- u sprowadza się to do dwóch może trzech ekip z którymi przychodzi rywalizować na dobrym poziomie, reszta zespołów ustawia tzw. autobus w bramce i stosuje się do zasady „ wywal” i „graj długą”. Ten niski poziom rozgrywek od lat ma negatywny wpływa na rozwój piłkarski naszej młodzieży, która nie może rywalizować na poziomie europejskim. SMS grając w ligach nie może inaczej podejść z punktu widzenia         taktycznego jak tylko i wyłącznie atakować. Nie ma fazy lub rzadko występuje kiedy zespół jest zmuszany bronić się. Grając w ten sposób gra obronna a co za tym idzie kształtowanie obrońców, bramkarzy leży. Tak się niestety dzieje w całej Polsce stąd takie problemy z obrońcami o wysokich umiejętnościach. W większości zespołów, które konkurują z SMS nie istnieje coś takiego jak kreatywność, pomysł na  grę, doskonalenie techniczne tylko i wyłącznie „obrona Częstochowy” . Zawodnicy są zmuszani przez trenerów do szybkiego „ wywalania piłki „ na połowę przeciwnika, która i tak zaraz wraca skąd została wybita. Tak od soboty do soboty, od miesiąca do miesiąca itd. gdzie się mają rozwijać piłkarze?
Zespoły UKS SMS zajęły po pierwszej rundzie sezonu 2013/14 pierwsze miejsca we wszystkich ligach wojewódzkich tj. roczniki 1997,98,99,00. Bilans bramkowy tych drużyn jest imponujący 206-19. Podobnie ma się sytuacja w ligach okręgowych tych roczników -  wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca w tabelach z bilansem bramkowym 241-27. Jedynie w najstarszych grupach szkoleniowych nie wszędzie zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli.                                                                           W rozgrywkach  ligi okręgowej juniorów prowadzi nasza drużyna, zaś  w lidze centralnej juniorów, oraz w klasie A seniorów, zajmujemy drugie miejsca. Łączny bilans bramkowy tych drużyn to 138-19. Skuteczność naszych zawodników wzbudza podziw 585-65. Po wynikach tej statystyki widać, że przeciwnicy mają z zespołami SMS dużo pracy w grze obronnej. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tych rozgrywkach to uczniowie SMS, czyli pokaźna grupa uzdolnionej sportowo młodzieży. Również nasi najmłodsi już piłkarze, ale jeszcze nie uczniowie SMS, spisują się świetnie w swoich ligach. Roczniki 2001,2003,2004 prowadzą w tabeli, a rocznik 2002 zajmuje trzecie miejsce. Na tym poziomie szkolenia jednak najważniejsza jest dobrze zorganizowana zabawa w futbol. Wracając do pierwszych słów mojego felietonu stwierdzam, że nie jest to przypadek. Systemowe rozwiązania szkolenia przy zaangażowanej, profesjonalnej kadrze trenerskiej, oraz dobrych warunkach bazowych, muszą przynosić takie wyniki. Ciężko w Polsce znaleźć ośrodki szkolenia poza nielicznymi przypadkami, które uzyskują takie efekty szkolenia. Ktoś może powiedzieć, że wyniki drużynowe to nie wszystko, lecz na pewno łatwiej ukształtować, oraz wyszkolić zawodnika do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w dobrze funkcjonującym zespole. W takim zespole występuje duża rywalizacja, która potęguje progresję rozwoju sportowego zawodnika. Wydaje się, że należy tak trzymać w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. LECZ NIGDY NIE JEST TAK DOBRZE ŻEBY NIE MOGŁO BYĆ LEPIEJ.    
W dniu 29.09.2013r . drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie w lidze centralnej juniorów (Olimpia Elbląg - UKS SMS 1:5). W pierwszej połowie niespodziewanie w 6 minucie straciliśmy bramkę. Zespół przeciwnika grał bardzo twardo i agresywnie. Wyrównująca bramka wpadła w ostatniej minucie 1 połowy , a strzelcem był Marcin Kiwak. drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu podkreślona czterema bramkami.W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.Przed nami decydująca faza rozgrywek i mecze z czołowymi zespołami. Na początek sobotnie spotkanie z Legią Warszawa.
Podwójny sukces w Coca-Cola Cup

Podwójny sukces w Coca-Cola Cup

Piłkarki i piłkarze SMS wygrali wojewódzki turniej finałowy Coca-Cola Cup i w czerwcu wystąpią w...

Udany rewanż piłkarek

W 16. kolejce I ligi piłkarki UKS SMS zrewanżowały się Polonii Poznań za jesienną porażkę 0:2 i...

Trzy punkty piłkarek

W 15. kolejce I ligi, piłkarki SMS wygrały w Koninie z Medykiem II 1:0. Na trzy kolejki przed...

UKS SMS Łódź rocznik 2003 Mistrzem Polski U-12

UKS SMS Łódź rocznik 2003 Mistrzem Polski U-12

UKS SMS Łódź rocznik 2003 drugi raz z rzędu został najlepszą drużyną Mistrzostw Polski...

Piłkarki po raz piąty

  W 14. kolejce I ligi piłkarki SMS odniosły piąte z rzędu zwycięstwo, ponownie bez straty gola....

 

 

OFICJALNA PIOSENKA SMS ZAGRZEWAJĄCA NASZYCH SPORTOWCÓW PODCZAS ZAWODÓW SPOROTWYCH

 

 

Najbliższy Mecz Wojewódzka Liga Juniorów Starszych

 

 

Najbliższy Mecz Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych

      

 

Najbliższy mecz I liga kobiet

30-05-2015 16:30 - 17 kolejka
Praga Warszawa - : - UKS SMS Łódź

 

 

Piłka nożna mężczyzn

SMS: strzał w dziesiątkę

 

Dziesięciu absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi znajduje się obecnie w kadrach pierwszych drużyn klubów piłkarskiej ekstraklasy: Legii Warszawa (2), Jagiellonii Białystok (2), Lechii Gdańsk (2), Górnika Zabrze, Korony Kielce, Górnika Łęczna i Cracovii. Pod względem szkolenia SMS plasuje się więc w krajowej czołówce.

 

SMS prowadzi obecnie nabór chłopców z roczników 2003-2008. O piłkarskiej karierze coraz częściej marzą też dziewczyny. W liczącej ponad sto zawodniczek sekcji piłki nożnej kobiet szkolone są piłkarki od 2008 rocznika do seniorek. Zapraszamy chętnych do treningu chłopców i dziewczęta. Więcej informacji pod numerem telefonu 42-254-05-70.

 

Reprezentant Polski U-17 Przemysław Macierzyński trafił z SMS do Lechii Gdańsk zimą tego roku. To najmłodszy absolwent naszej szkoły w ekstraklasie

 

więcej

Trener SMS w Benfice

Trener grup młodzieżowych UKS SMS Dawid Kroczek odbył staż w legendarnym portugalskim klubie Benfica Lizbona. Benfica, uważana jest za klub mający jeden z najlepszych systemów szkolenia oraz scoutingu w świecie.

Dawid Kroczek (od prawej) z Jorge Cordeiro, byłym piłkarzem Benficy, obecnie jej trenerem technicznym

 

więcej

Premier Cup 14 Polska - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Premier Cup 14

 

 

 

więcej

Premier Cup 14 Polska

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco wyników turnieju Premier Cup 14 Polska.

http://www.smslodz.pl/index.php/premier-cup-14-polska

 

 

więcej

GOALKEEPER - SMS CAMP 2014

Piłka nożna kobiet

Piłkarki SMS w finale mistrzostw Polski juniorek młodszych!

 

W rozegranym na boiskach SMS turnieju półfinałowym, łodzianki pokonały AZS Wrocław 6:0 (Jedlińska 5, Filipczak), Dargfil Tomaszów 4:0 (Cander, Filipczak, Bergier, Jedlińska) i zremisowały ze Stilonem Gorzów 1:1 (Filipczak).

 

Pozostałe wyniki: Stilon - Dargfil 5:0, AZS - Stilon 1:1, Dargfil - AZS 2:2.
Tabela: 1. SMS - 7 pkt, Stilon - 5, AZS - 2, Dargfil - 1.

 

Kadra SMS: Marta Ozimek, Magda Samiec – Maja Prusińska, Martyna Dylewska, Weronika Góra, Karolina Żygielewicz, Gabriela Steczkowska, Kasia Biecuszek – Angelika Kołodziejek, Klaudia Krukowska, Dominika Włodarczyk, Ania Bergier, Marika Cander, Natalia Marczak, Julia Kozicka – Paulina Filipczak, Klaudia Jedlińska. Pierwszy trener - Rafał Poznański, asystent – Sebastian Papis.

 

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 17-24 czerwca na boiskach SMS.

 

więcej

Grad goli juniorek młodszych

Piłkarki UKS SMS (rocznik 2000 i młodsze) w imponującym stylu wygrały halowy turniej w Mrozach nie dając szans rywalkom. Zawody prowadzone były systemem każdy z każdym. Nasze zawodniczki w 4. rozegranych meczach zdobyły 23 bramki a straciły tylko jedną. Klaudia Jedlińska z 9. golami została „Królem Strzelców”.

SMS wystąpił w składzie: Samiec Magdalena, Jedlińska Klaudia, Bergier Anna, Krukowska Klaudia, Filipczak Paulina, Kozicka Julia, Twardowska Agnieszka, Marczak Natalia, Twardowska Iwona, trener Papis Sebastian.

 Wyniki:

1. AP Orliki 4 - 0 GKS Góra
2. Mazovia Grodzisk Maz. 4 - 3 TKM Kąty
3. GKS Góra 1 - 7 UKS SMS Łódź (Bramki: po 3 Jedlińska, Filipczak, 1 Marczak)
4. AP Orliki 2 - 0 TKM Kąty
5. AP Orlik 0 - 3 UKS SMS Łódź (Bramki: Jedlińska, Marczak, Twardowska)
6. GKS Góra 0 - 3 Mazovia Grodzisk Maz.
7. TKM Kąty 0 - 7 UKS SMS Łódź (Bramki: 3 Jedlińska, 2 Twardowska, 1 Bergier, Filipczak
8. AP Orlik 1 - 2 Mazovia Grodzisk Maz.
9. GKS Góra 3 - 2 TKM Kąty
10. Mazovia Grodzisk Maz. 0 - 6 UKS SMS Łódź (Bramki: 3 Filipczak, 2 Jedlińska, Bergier)

 

więcej

Dziewczyny wygrały w Piotrkowie

Pięć drużyn wzięło udział w turnieju dziewcząt z rocznika 2002 i młodsze zorganizowanego przez UKS Piotrcovia przy udziale OZPN Piotrków. Turniej zakończył się wygraną UKS SMS. Zespoły grały systemem każdy z każdym. Nasze zawodniczki wygrały 3 mecze i jeden zremisowały. Na uwagę zasługuje fakt, że w zespole wystąpiły tylko dwie zawodniczki z rocznika 2002, reszta to dziewczynki z rocznika 2003 oraz 2004. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza piłkarka Maja Prusińska.

UKS SMS wystąpił w składzie: Prusińska Maja, Kozanecka Aleksandra, Długoszewska Zuzanna, Szulc Zuzanna, Kolczyńska Julia, Nowicka Natalia, Gała Oliwia, Czołnowska Karolina, trener Papis Sebastian.

Wyniki poszczególnych spotkań:
UKS Piotrcovia – MUKS Dargfil Tomaszów 2:0
LZS Kaja Opoczno – LZS Kaja II Opoczno 6:0
UKS SMS Łódź – MUKS Dargfil Tomaszów 2:1 (Długoszewska, Prusińska)
LZS Kaja II Opoczno – UKS SMS Łódź 0:4 (Po dwie bramki Prusińska oraz Czołnowska)
LZS Kaja Opoczno – MUKS Dargfil Tomaszów 1:1
UKS Piotrcovia – LZS Kaja II Opoczno 3:0

LZS Kaja Opoczno – UKS SMS Łódź 1:1 (Czołnowska)
LZS Kaja II Opoczno – MUKS Dargfil Tomaszów 0:3
UKS Piotrcovia – UKS SMS Łódź 0:2 (2 Długoszewska)

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. UKS SMS Łódź                                  
2. LZS Kaja Opoczno
3. UKS Piotrcovia
4. MUKS Dargfil Tomaszów
5. LZS Kaja II Opoczno

więcej

Remis piłkarek na zakończenie rundy

W zaległym meczu pierwszej ligi piłkarek, UKS SMS zremisował u siebie z Medykiem Konin 2:2 (1:1). Gole dla łodzianek strzeliły Maria Sarzalska na 1:1, kapitalnym strzałem z rzutu wolnego (piłka odbiła się od dwóch słupków i wpadła do bramki) podyktowanym za faul na Monice Walak, oraz Celina Chmal na 2:2, strzałem głową po dośrodkowaniu Dagmary Suskiewicz z rożnego. Do pełni szczęścia brakło pół metra po strzale niemal z połowy boiska do pustej bramki Pauliny Forysińskiej.

SMS: Paturaj – A. Pioruńska, Kurek, Własny, A. Walak – Chmal, Król – Sarzalska (Milewska), Kurczewska (Forysińska), M. Walak (Tomes), Suskiewicz. Trener Sokołowski.

Łodzianki jesienią wygrały jeden mecz, cztery zremisowały, cztery przegrały i mają punkt straty do miejsca gwarantującego utrzymanie się w lidze. Runda rewanżowa rozpocznie się w kwietniu, przygotowania do niej w styczniu.

- Musieliśmy zapłacić frycowe jako beniaminek – podsumował rundę prezes UKS SMS Janusz Matusiak. - Szczególnie szkoda mi przegranych w końcówkach spotkań w Gdyni z Checzem 1:2 i w Gdańsku ze Sztormem 0:1. Przeskok z drugiej do pierwszej ligi był ogromny. Zwiększyliśmy liczbę treningów z dwóch do pięciu tygodniowo i taką drogą będziemy podążali. Kilka piłkarek poczyniło postępy. Poza spotkaniem ze Stilonem, w pozostałych byliśmy równorzędnym partnerem i wynik ważył się do końca. Graliśmy co najmniej poprawnie w defensywie, zimą drużyna  zostanie wzmocniona przede wszystkim ofensywnymi piłkarkami. Jestem przekonany, że wiosną zrealizujemy cel na ten sezon, to jest powstanie szkielet drużyny, która w przyszłym sezonie będzie walczyła o awans do Ekstraligi.


Na zdjęciu: Celina Chmal zdobyła dla SMS pierwszą i ostatnią bramkę w tej rundzie, za każdym razem strzałem głową, a oba spotkania z Tomaszowem i Medykiem zakończyły się wynikiem 2:2

więcej

Trzecie miejsce piłkarek

W weekend w Zduńskiej Woli rozegrano ogólnopolski turniej halowej piłki nożnej kobiet (roczniki 1999-2000). UKS SMS zajął trzecie miejsce nie przegrywając w regulaminowym czasie gry żadnego meczu. Zwycięzcą turnieju została drużyna Praga Warszawa, jeden z potentatów polskich rozgrywek młodzieżowych w piłkarstwie kobiecym. Trenerom Pragi spodobała się gra łódzkiej drużyny i zaprosili ją na silnie obsadzony ogólnopolski turniej w Warszawie, który rozegrany zostanie 7 grudnia.

Wyniki – w grupie: ze Zduńską Wolą 1:0 (gol Sylwia Marcińska), z Dankowem 1:1 (bramka dla SMS Sandra Wróbel), z Włókniarzem Kalisz 1:0 (Sandra Wróbel); w półfinale z Sieradzem 0:0, karne 1-2 (trafiła Sandra Wróbel); o trzecie miejsce z Włókniarzem Kalisz 0:0. karne 3-2 (trafiły Klaudia Bąbel, Sandra Wróbel i Anna Bergier).

Skład: Marta Ozimek (bramkarz), Klaudia Bąbel, Anna Bergier, Marcelina Cimoch, Martyna Dylewska (kapitan), Magdalena Jaszyk, Natalia Madaj, Sylwia Marcińska, Karolina Pabin, Paulina Sobczak, Aneta Szalewska i Sandra Wróbel. Trener Rafał Poznański.

Piłkarki SMS ze zdobytym w Zduńskiej Woli pucharem i medalem: bramkarka Marta Ozimek i kapitan Martyna Dylewska

 

Również w weekend, na boiskach SMS odbył się turniej eliminacyjny mistrzostw Polski juniorek. Wystąpiły cztery drużyny: Medyk Konin w składzie z reprezentantką Polski i najlepszą piłkarką U-17 Europy  Ewą Pajor, kolejny klub ekstraklasy KPP Bydgoszcz, satelitarny klub Medyka – Górnicza Konin oraz gospodarz – UKS SMS.

Wyniki: Medyk – Bydgoszcz 4:0 i SMS – Górnicza 2:0 (gole Marta Kołacha); Medyk – Górnicza 5:0 i SMS – Bydgoszcz 0:2; Bydgoszcz – Górnicza 2:2 i SMS – Medyk 0:5. Końcowa tabela: 1. Medyk – 9 pkt;
2. Bydgoszcz – 4; 3. SMS – 3; 4. Górnicza – 1.

SMS: Martyna Nowakowska – Weronika Góra, Magda Łodej, Dominika Jaśkiewicz, Marta Stempel – Dagmara Suskiewicz, Martyna Makowska, Kinga Kurek, Anastazja Rembowska – Marta Kołacha, Marta Świstacz oraz Joanna Niewiemska, Angelika Puchalska i Marta Kochaniak. Trener Adrian Sokołowski.

więcej

Siatkówka plażowa

Medale na Plaży
Mistrzynie Świata trenują w Łodzi!
Siatkarze walczą o olimpijskie punkty

Rozpoczyna się walka siatkarzy plażowych o paszporty na Igrzyska Olimpijskie Brazylia 2016. Grzegorz Fijałek (w parze z Mariuszem Prudelem) oraz Paweł Pełka i Dawid Popek (obaj na zdjęciu poniżej) w dniach 8-13 października wystąpią w Sao Paulo  w turnieju Pucharu Świata Seniorów  Grand Slam  Word Tour. Cykl turniejów o puchar świata jest premiowany punktami potrzebnymi do kwalifikacji  do igrzysk. W Sao Paulo rywalizować więc będą najsilniejsze pary na świecie.

 

więcej

Złoty i srebrny medal siatkarek UKS SMS Łódź

Zawodniczki UKS SMS Łódź w siatkówce plażowej zdobyły złoty i srebrny medal w mistrzostwach Polski juniorek. Turniej rozgrywany był w Kędzierzynie-Koźlu. Łodzianki od początku grały fantastycznie.

 Janus Matusiak, prezes UKS SMS Łódź, mówi: - W tej niejako bratobójczej rywalizacji wygrała para Katarzyna Kociołek, Karolina Baran. Drugie miejsce zajęła para Jagoda Gruszczyńska, Agata Lewicka. Trenerką obydwu par jest Asia Wiatr.

Wszyscy chętni, którzy chcą odnosić sukcesy w piłce siatkowej plażowej mogą zgłosić się do sekcji sportowej przy Szkole Mistrzostwa Sportowego. Informacje, telefon: (42)-254-05-70.

źródło: Dzienniklodzki.pl 

 

 

więcej

Złoto abolwentów SMS i studentów WSS

Koszykówka kobiet

Hokej na trawie

Zapasy

Zapasy się rozwijają!
Nowa sekcja już zdobywa medale!

 

 

więcej

Tak się kręci sportowy świat

Piłkarze Widzewa nie pojechali na pierwszoligowy mecz do Lubina. Oto komunikat klubu: „W związku z trudną sytuacją finansową Klubu wynikającą m.in. z braku płatności w wyznaczonym terminie przez Ruch Chorzów, Zarząd RTS Widzew Łódź S.A. informuje, iż drużyna Widzewa nie dojedzie na mecz 32. kolejki I ligi Zagłębie Lubin – Widzew Łódź, który zaplanowano na 23.05.2015 r. Stosowna informacja została przekazana już do PZPN oraz Zagłębia Lubin.”
Piłkarze KAA Gent po raz pierwszy zostali mistrzami Belgii. Tytuł zapewnili sobie w przedostatniej kolejce ekstraklasy, pokonując na własnym stadionie Standard Liege 2:0. W tzw. grupie mistrzowskiej ich przewaga nad drugim w tabeli FC Brugge wynosi pięć punktów.Założony w 1864 roku klub z Gandawy trzykrotnie sięgnął po Puchar Belgii (1964, 1984, 2010) i dwa razy zajął w ekstraklasie drugie miejsce (1955, 2010). Na arenie międzynarodowej największym osiągnięciem KAA Gent był awans do ćwierćfinału Pucharu UEFA w 1992 roku.
Łukasz Teodorczyk z powodu kontuzji nie dokończył spotkania z Olympikiem Donieck (4:1) w półfinale Pucharu Ukrainy - poinformowała oficjalna strona Dynama Kijów. Reprezentant Polski  narzekał na ból w stawie skokowym. Badania wykazały złamanie kość strzałkowej. Z tego powodu na pewno  nie zagra z Gruzją w eliminacjach do EURO 2016 i towarzyskim z Grecją.   Teodorczyk w tym sezonie zaliczył 24 występy w barwach kijowskiego klubu. Jego rekord to 10 bramek i dwie asysty. W weekend wywalczył z drużyną tytuł mistrza Ukrainy.
Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce wywalczyli tytuł mistrza Polski. W trzecim spotkaniu finałowym pokonali w Płocku Orlen Wisłę 29:28 (14:17) i wygrali rywalizację play off 3-0.Orlen Wisła: Rodrigo Corrales, Marcin Wichary, Adam Morawski - Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 5, Dan Racotea 3, Adam Wiśniewski 4, Maciej Skibiński 1, Valentin Ghionea 4, Kamil Syprzak 3, Jakub Moryń, Angel Montoro 8.Vive Tauron: Marin Sego, Sławomir Szmal - Piotr Grabarczyk, Michał Jurecki 4, Grzegorz Tkaczyk 3, Tobias Reichmann 1, Piotr Chrapkowski 2, Julen Aguinagalde 2, Karol Bielecki 4, Manuel Strlek, Krzysztof Lijewski 6, Denis Buntic 4, Zeljko Musa, Ivan Cupic 3.
Kamil Kiereś znów został trenerem piłkarzy ekstraklasowego GKS Bełchatów (ostatnie miejsce w tabeli). Na tym stanowisku zastąpił Marka Zuba, który podał się do dymisji.Decyzją nowego 40-letniego trenera do drużyny rezerw zostali przesunięci Grzegorz Baran, Szymon Sawala, Bartosz Ślusarski oraz Błażej Telichowski.
-->

Używamy plików cookie aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić Tobie korzystanie z niej. Cookies wykorzystywane do podstawowego działania strony zostały już ustawione. We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information