Zdaniem prezesa

– Wreszcie! Mamy wakacje, wymarzone, wytęsknione, wyczekane, wyliczone – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. –– Wszyscy na to czekali, niektórzy nawet długich dziesięć miesięcy, ale ten dzień wreszcie nadszedł. Pewnie uczniowie wymęczeni miesiącami katorżniczej nauki, rozwiązywaniem męczących zadań, obowiązkiem odrabiania lekcji, wypełnianiem wszelkiego rodzaju szkolnego obowiązku nie mogli się już doczekać na ten dzień. Nareszcie nadszedł, przynosząc ze sobą wolność, labę, wspaniałą perspektywę dnia bez szkolnych klas i widoku nauczycieli  i to co w tej chwili najważniejsze, najbardziej oczekiwanie - upragnione wakacje.Cieszę się razem z uczniami z ich swobody, wolności, ale jako pedagog i wychowawca muszę przypomnieć o umiarze i gorąco zaapelować o rozsądek. Czas kanikuły, to okres, w którym często tracimy głowę, odstawiamy na bok rozum, kierujemy się wyłącznie emocjami, a nie zasadami i obowiązującymi kanonami. Dla tego moi drodzy apeluję do Was, abyście w trakcie wakacyjnych szaleństw mieli na uwadze swoje dobro, a przed wszystkim zdrowie. Zawsze musicie...

O tym się mówi

Sezon piłkarski w UKS SMS dobiega końca, a więc, nadszedł czas podsumowań – mówi Janusz Matusiak, prezes  UKS SMS. – Jest co analizować, bowiem za nami jedenaście miesięcy ciężkiej i wytężonej pracy młodych zawodników i ich szkoleniowców.Jak co rok w ligach wojewódzkich Kuchara, Michałowicza i Deyny nic się nie zmienia, czyli ogrywamy wszystkich i jesteśmy na pierwszym miejscu. Ten fakt cieszy, ale nie zwalnia nikogo od solidnego treningu i poważnego traktowania swoich obowiązków.Niestety, dużo gorzej poszło nam w lidze Makroregionalnej Juniora Młodszego i w Centralnej Lidze Juniora. W klubie gdzie pracuje się z młodzieżą wykładnią szkolenia jest sukces w juniorskiej rywalizacji. Dotyczy to wszystkich sportów w Polsce. Kolejny rok w końcówce sezonu czegoś nam brakło, a sukces znów pozostał w sferze marzeń. Pewnym usprawiedliwieniem może być to, że kontuzje czołowych zawodników uniemożliwiły zaprezentowanie pełnych możliwości zespołów. Co oczywiście przełożyło się na  słabsze wyniki. W tym miejscu nie można jednak zapominać...

Opinie trenerów

Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach w Wimbledonie. Polka rozstawiona z numerem czwartym  pokonała Australijkę Casey Dellacquę 6:4, 6:0. Kolejną rywalką Polki będzie Australijka Jarmila Gajdosova albo Portugalka Michelle Larcher De Brito.
Zespoły UKS SMS zajęły po pierwszej rundzie sezonu 2013/14 pierwsze miejsca we wszystkich ligach wojewódzkich tj. roczniki 1997,98,99,00. Bilans bramkowy tych drużyn jest imponujący 206-19. Podobnie ma się sytuacja w ligach okręgowych tych roczników -  wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca w tabelach z bilansem bramkowym 241-27. Jedynie w najstarszych grupach szkoleniowych nie wszędzie zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli.                                                                           W rozgrywkach  ligi okręgowej juniorów prowadzi nasza drużyna, zaś  w lidze centralnej juniorów, oraz w klasie A seniorów, zajmujemy drugie miejsca. Łączny bilans bramkowy tych drużyn to 138-19. Skuteczność naszych zawodników wzbudza podziw 585-65. Po wynikach tej statystyki widać, że przeciwnicy mają z zespołami SMS dużo pracy w grze obronnej. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tych rozgrywkach to uczniowie SMS, czyli pokaźna grupa uzdolnionej sportowo młodzieży. Również nasi najmłodsi już piłkarze, ale jeszcze nie uczniowie SMS, spisują się świetnie w swoich ligach. Roczniki 2001,2003,2004 prowadzą w tabeli, a rocznik 2002 zajmuje trzecie miejsce. Na tym poziomie szkolenia jednak najważniejsza jest dobrze zorganizowana zabawa w futbol. Wracając do pierwszych słów mojego felietonu stwierdzam, że nie jest to przypadek. Systemowe rozwiązania szkolenia przy zaangażowanej, profesjonalnej kadrze trenerskiej, oraz dobrych warunkach bazowych, muszą przynosić takie wyniki. Ciężko w Polsce znaleźć ośrodki szkolenia poza nielicznymi przypadkami, które uzyskują takie efekty szkolenia. Ktoś może powiedzieć, że wyniki drużynowe to nie wszystko, lecz na pewno łatwiej ukształtować, oraz wyszkolić zawodnika do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w dobrze funkcjonującym zespole. W takim zespole występuje duża rywalizacja, która potęguje progresję rozwoju sportowego zawodnika. Wydaje się, że należy tak trzymać w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. LECZ NIGDY NIE JEST TAK DOBRZE ŻEBY NIE MOGŁO BYĆ LEPIEJ.    
W dniu 29.09.2013r . drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie w lidze centralnej juniorów (Olimpia Elbląg - UKS SMS 1:5). W pierwszej połowie niespodziewanie w 6 minucie straciliśmy bramkę. Zespół przeciwnika grał bardzo twardo i agresywnie. Wyrównująca bramka wpadła w ostatniej minucie 1 połowy , a strzelcem był Marcin Kiwak. drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu podkreślona czterema bramkami.W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.Przed nami decydująca faza rozgrywek i mecze z czołowymi zespołami. Na początek sobotnie spotkanie z Legią Warszawa.
Deichmann jest nasz !

Deichmann jest nasz !

  Dużym sukcesem zakończyły się rozgrywki Deichmanna 2014 dla zespołu UKS SMS Łódź rocznik...

Termy Uniejów Poland Cup 2014

Termy Uniejów Poland Cup 2014

  Wielkimi krokami zbliża się turniej Termy Uniejów Poland Cup 2014   Poniżej linki z...

SMS Łódź objawieniem wiosny

http://www.kobiecapilka.pl/news,7824.html

Super turniej jedenastolatków

Super turniej jedenastolatków

Manchester City, Hajduk Split, Partizan Belgrad, Slavia Praga, Udinese i Legia Warszawa to...

Udany weekend piłkarek

Udany weekend piłkarek

31.05-1.06: To był więcej niż udany weekend dla łódzkiej kobiecej piłki nożnej. Pierwszoligowy...

 

 

OFICJALNA PIOSENKA SMS ZAGRZEWAJĄCA NASZYCH SPORTOWCÓW PODCZAS ZAWODÓW SPOROTWYCH

 

 

Najbliższy Mecz Centralna Liga Juniorów

 

 

Najbliższy Mecz Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych

      

 

Najbliższy mecz I liga kobiet

 

 

Piłka nożna mężczyzn

GOALKEEPER - SMS CAMP 2014
Wymęczona wygrana

W trzeciej kolejce ligi makroregionalnej juniorów młodszych w grupie A, UKS SMS Łódź podejmował Polonię Warszawa. Zawsze trudny rywal ze stolicy kolejny raz postawił wysoko poprzeczkę zawodnikom z Łodzi. Mimo to zawodnicy Piotra Szarpaka potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę . Dzięki bramkom: Fabiana Woźniaka, Arka Stycznia i Przemka Macieżyńskiego łodzianie odnieśli zwycięstwo. Na szczególną uwagę zasługuje gol typu "bramki świata" Arka Stycznia , który z około 25-30 metrów uderzeniem lewą nogą strącił "pajęczynę" w bramce warszawian. 

więcej

Zapraszamy do lektury
SCHEMAT ORGANIZACJI SZKOLENIA SMS ŁÓDŹ
Ciekawy artykuł naszego wychowanka z weszlo.com

Radosław Matusiak odpowiada na komentarze oburzonych

 

Poruszyłem ostatnio temat profesjonalizmu w lidze włoskiej. Napisałem, że w Polsce wymagamy od zawodników wiele, nie zapewniając im minimum warunków do rozwoju. Posypały się komentarze oburzonych. O piłkarzach nierobach, o zawyżonych kontraktach i o tym, że zarabiając tyle, sami piłkarze muszą o siebie zadbać. Natomiast ja, wspominając o minimum warunków do rozwoju wcale nie miałem na myśli lekarza czarodzieja, o którym pisałem. Nie miałem na myśli pedicurzysty, który był do dyspozycji zawodników po każdym treningu. Nie myślałem również o bio jedzeniu, które dostawaliśmy czy o lataniu na każdy mecz czarterem. Bo chyba zgodzicie się ze mną, że to nie jest minimum warunków do rozwoju i dobrego grania w piłkę. To jest coś ekstra.

Pozwólcie zatem, że będę bardziej precyzyjny. Kiedy miałem lat 9-10 i zaczynałem przygodę z piłką w Widzewie, zajęcia odbywały się na Saharze. Tak nazywaliśmy nasze boisko treningowe, ponieważ nie było na nim nawet źdźbła trawy. Kiedy było słonecznie, piasek sypał się do oczu po każdym kopnięciu piłki. Po treningu, jak mieliśmy farta, i mama dała komuś Fante, mogliśmy napić się po łyku. O butach, czy strojach mogliśmy zapomnieć. Jak rodzice nie mieli pieniędzy, nie było grania.

Przypominam, że trenowałem w Widzewie. Jednym z dwóch ligowych klubów Łodzi, wtedy jeszcze bogatym klubie. Możecie sobie wyobrazić, warunki w jakich trenowali rówieśnicy w mniejszych klubach. Tak zaczynałem moją przygodę z piłką. Tak pewnie ciągle zaczyna ją wielu młodych zawodników.

Na Zachodzie młodzi piłkarze trenują od małego na równych, zielonych boiskach. Trenują ich trenerzy, którzy po treningu nie biegną dorabiać w innej robocie. Klub zapewnia im sprzęt, wyżywienie, i wszystko czego potrzebują aby stawać się lepszym i lepszym. Grałem w wielu polskich klubach. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że żaden z nich nie zbliżył się poziomem do klubów zachodnich jeśli chodzi o bazę treningową, opiekę medyczną, czy profesjonalizm ludzi tam pracujących.

Polscy piłkarze są słabsi od piłkarzy włoskich, francuskich, hiszpańskich nie dlatego, że są bardziej leniwi. Nie dlatego, że ogromne wynagrodzenia rozpuściły ich. Są gorsi bo są gorzej wytrenowani. Bo trenowali w gorszych warunkach.

Aby udowodnić wam to, posłużę się tutaj przykładem łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, której miałem szczęście być wychowankiem. Otóż szkoła ta prowadzi w tej chwili we wszystkich juniorskich rozgrywkach w jakich występuje. Chyba w jednym z roczników juniora jest na drugim miejscu, lub równa się z punktami z drużyną z pierwszego. Możecie zresztą to sobie sprawdzić. Wygrywają praktycznie wszytko, co jest do wygrania. Ogrywają gładko Widzew, ŁKS. Jedynie Legia i Polonia Warszawa sprawiają im trudność.

Dlaczego tak się dzieje? Jest prosta zależność między warunkami stwarzanymi piłkarzom, a wynikami osiągniętymi przez nich. W łódzkiej szkole jest pięć dobrych boisk, dwie hale, basen, stołówka, pełna odnowa biologiczna, gabinety fizjoterapeutyczne, świetlica na której zawodnicy mogą odpoczywać. Jest też bursa na terenie szkoły, w której zawodnicy przyjezdni mieszkają. Są nieźle opłacani trenerzy, którymi koordynuje Mirek Dawidowski, jeden z ojców sukcesów kadry juniorów, która wywalczyła mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy.

W szkole wychowali się tacy zawodnicy jak: Paweł Golański, Łukasz Madej, Przemek Kaźmierczak, Dawid Nowak, Marcin Kowalczyk, Tomek Kuszczak i wielu innych. Łącznie ze szkoły wyszło ponad 100 kadrowiczów Polski w różnych kategoriach wiekowych, z tego 11 stu zagrało w kadrze pierwszej. Oczywiście to nie jest szczyt marzeń. Szkoła ciągle boryka się z jakimiś problemami. Boiska mogły by być równiejsze, pensje trenerów wyższe i sprzęt nowocześniejszy. Jednak już to, co robią teraz pokazuje w jakim kierunku trzeba iść i co przynosi rezultaty.

Agnieszka w komentarzach pisze, że polscy piłkarze są nieudolni, że nie potrafią nawet piłki dobrze przyjąć. Załóżmy,że masz rację. Według mojej teorii jednak nie dzieje się tak bez przyczyny.

Załóżmy Agnieszko, że studiujesz prawo. Uczysz się na kiepskiej uczelni, masz kiepskich wykładowców. Po pracy musisz dorabiać jeszcze aby się utrzymać. Aplikację robisz w kiepskiej kancelarii, obsługującej kiepskie firmy i małe sprawy. Twoja rówieśniczka Kate uczy się w najlepszej szkole w kraju, na której wykładają znakomitości prawnicze. Aplikację robi w renomowanej kancelarii, mając na co dzień styczność z największymi firmami i trudnymi zagadnieniami prawa. Zakładamy, że tobie i jej zależy tak samo bardzo na byciu dobrym prawnikiem. Która według ciebie ma większą szansę na sukces?

Ostatnio na weszło był artykuł o nowej akademii dla młodych piłkarzy Realu Madryt. Proponuję wam przeczytać. Nigdy nie będziemy mogli konkurować z Hiszpanami. Będą nas ogrywać tak jak ograli nas ostatnio. I nic się nie zmieni, dopóki my nie zaczniemy dbać o naszych piłkarzy. Szczególnie tych najmłodszych.

Zgadzam się z niektórymi z was, że mamy w Polsce piłkarzy leni. Mamy piłkarzy lalusi. Pewnie znajdą się przepłacani idioci i nieroby. Ale tacy są też na całym świecie. We Francji, Anglii, Hiszpanii również. Na każdego polskiego obiboka przypada pewnie jeden angielski. Tyle, że tam te nieroby i lenie są dużo lepiej przygotowani na to, aby dobrze grać w piłkę. Odebrali lepsze piłkarskie wykształcenie, w lepszych warunkach. Jeśli stworzymy profesjonalne akademie, bazy treningowe, jeśli damy naszym zawodnikom takie same możliwości jakie mają ich rówieśnicy na Zachodzie i za 10-15 lat nasza piłka będzie w takim samym stanie jak dzisiaj, zgodzę się z Agnieszką i resztą krytyków.

Jeśli podejrzewacie mnie o reklamę łódzkiej szkoły mistrzostwa, macie rację. Szczerze uważam bowiem, że wyróżniają się pozytywnie na tle innych.

 

źródło: weszlo.com

 

 

więcej

Piłka nożna kobiet

Remis piłkarek na zakończenie rundy

W zaległym meczu pierwszej ligi piłkarek, UKS SMS zremisował u siebie z Medykiem Konin 2:2 (1:1). Gole dla łodzianek strzeliły Maria Sarzalska na 1:1, kapitalnym strzałem z rzutu wolnego (piłka odbiła się od dwóch słupków i wpadła do bramki) podyktowanym za faul na Monice Walak, oraz Celina Chmal na 2:2, strzałem głową po dośrodkowaniu Dagmary Suskiewicz z rożnego. Do pełni szczęścia brakło pół metra po strzale niemal z połowy boiska do pustej bramki Pauliny Forysińskiej.

SMS: Paturaj – A. Pioruńska, Kurek, Własny, A. Walak – Chmal, Król – Sarzalska (Milewska), Kurczewska (Forysińska), M. Walak (Tomes), Suskiewicz. Trener Sokołowski.

Łodzianki jesienią wygrały jeden mecz, cztery zremisowały, cztery przegrały i mają punkt straty do miejsca gwarantującego utrzymanie się w lidze. Runda rewanżowa rozpocznie się w kwietniu, przygotowania do niej w styczniu.

- Musieliśmy zapłacić frycowe jako beniaminek – podsumował rundę prezes UKS SMS Janusz Matusiak. - Szczególnie szkoda mi przegranych w końcówkach spotkań w Gdyni z Checzem 1:2 i w Gdańsku ze Sztormem 0:1. Przeskok z drugiej do pierwszej ligi był ogromny. Zwiększyliśmy liczbę treningów z dwóch do pięciu tygodniowo i taką drogą będziemy podążali. Kilka piłkarek poczyniło postępy. Poza spotkaniem ze Stilonem, w pozostałych byliśmy równorzędnym partnerem i wynik ważył się do końca. Graliśmy co najmniej poprawnie w defensywie, zimą drużyna  zostanie wzmocniona przede wszystkim ofensywnymi piłkarkami. Jestem przekonany, że wiosną zrealizujemy cel na ten sezon, to jest powstanie szkielet drużyny, która w przyszłym sezonie będzie walczyła o awans do Ekstraligi.


Na zdjęciu: Celina Chmal zdobyła dla SMS pierwszą i ostatnią bramkę w tej rundzie, za każdym razem strzałem głową, a oba spotkania z Tomaszowem i Medykiem zakończyły się wynikiem 2:2

więcej

Trzecie miejsce piłkarek

W weekend w Zduńskiej Woli rozegrano ogólnopolski turniej halowej piłki nożnej kobiet (roczniki 1999-2000). UKS SMS zajął trzecie miejsce nie przegrywając w regulaminowym czasie gry żadnego meczu. Zwycięzcą turnieju została drużyna Praga Warszawa, jeden z potentatów polskich rozgrywek młodzieżowych w piłkarstwie kobiecym. Trenerom Pragi spodobała się gra łódzkiej drużyny i zaprosili ją na silnie obsadzony ogólnopolski turniej w Warszawie, który rozegrany zostanie 7 grudnia.

Wyniki – w grupie: ze Zduńską Wolą 1:0 (gol Sylwia Marcińska), z Dankowem 1:1 (bramka dla SMS Sandra Wróbel), z Włókniarzem Kalisz 1:0 (Sandra Wróbel); w półfinale z Sieradzem 0:0, karne 1-2 (trafiła Sandra Wróbel); o trzecie miejsce z Włókniarzem Kalisz 0:0. karne 3-2 (trafiły Klaudia Bąbel, Sandra Wróbel i Anna Bergier).

Skład: Marta Ozimek (bramkarz), Klaudia Bąbel, Anna Bergier, Marcelina Cimoch, Martyna Dylewska (kapitan), Magdalena Jaszyk, Natalia Madaj, Sylwia Marcińska, Karolina Pabin, Paulina Sobczak, Aneta Szalewska i Sandra Wróbel. Trener Rafał Poznański.

Piłkarki SMS ze zdobytym w Zduńskiej Woli pucharem i medalem: bramkarka Marta Ozimek i kapitan Martyna Dylewska

 

Również w weekend, na boiskach SMS odbył się turniej eliminacyjny mistrzostw Polski juniorek. Wystąpiły cztery drużyny: Medyk Konin w składzie z reprezentantką Polski i najlepszą piłkarką U-17 Europy  Ewą Pajor, kolejny klub ekstraklasy KPP Bydgoszcz, satelitarny klub Medyka – Górnicza Konin oraz gospodarz – UKS SMS.

Wyniki: Medyk – Bydgoszcz 4:0 i SMS – Górnicza 2:0 (gole Marta Kołacha); Medyk – Górnicza 5:0 i SMS – Bydgoszcz 0:2; Bydgoszcz – Górnicza 2:2 i SMS – Medyk 0:5. Końcowa tabela: 1. Medyk – 9 pkt;
2. Bydgoszcz – 4; 3. SMS – 3; 4. Górnicza – 1.

SMS: Martyna Nowakowska – Weronika Góra, Magda Łodej, Dominika Jaśkiewicz, Marta Stempel – Dagmara Suskiewicz, Martyna Makowska, Kinga Kurek, Anastazja Rembowska – Marta Kołacha, Marta Świstacz oraz Joanna Niewiemska, Angelika Puchalska i Marta Kochaniak. Trener Adrian Sokołowski.

więcej

Piłkarki SMS mistrzyniami województwa

Drużyna UKS SMS Łódź wygrała wojewódzki finałowy turniej o Puchar Premiera Tuska w kategorii wiekowej 12-13 lat.  Rozgrywki odbyły się na boiskach ChKS Łódź. W dniach 10-12 października zespół SMS wystąpi w ogólnopolskim finale, w którym wystąpią mistrzynie szesnastu województw.  

Wyniki UKS SMS Łódź na ChKS: z Nowym Dworem Mazowieckim 4:2 (gole dla SMS: Filipczak 3, Zajączkowska), z Gimnazjum 2 Zgierz 0:1 oraz ze Zduńską Wolą 3:0 (Filipczak 2, Zajączkowska).

SMS: Paulina Filipczak, Natalia Marczak, Nikola Zajączkowska, Magdalena Wiercińska, Julia Kozicka, Oliwia Krakowska, Izabela Fandrych, Zuzanna Ankiewicz, Justyna Paradowska i Julia Bzikowska. Trener: Sławomir Kraska.

Puchar zdobyty przez młode piłkarki SMS 

 

więcej

Cenny punkt piłkarek SMS

W trzeciej kolejce I ligi piłkarek nożnych UKS SMS zremisował w Łodzi z liderem rozgrywek i głównym kandydatem do awansu do ekstraligi Olimpią Szczecin 0:0.

Łodzianki grały bardzo uważnie w obronie i tylko raz w meczu rywalki stworzyły klarowną okazję bramkową – w sytuacji sam na sam nie dała się pokonać Magdalena Burska.
– Ten punkt to nasz sukces, bo rywalki mają wieloletnie doświadczenie w pierwszej lidze, a my jesteśmy beniaminkiem. W drugiej lidze niewiele było trudnych meczów. Dzisiaj bardzo nam pomógł doping licznej publiczności (około 900 osób – przyp. red.) – powiedziała Justyna Milewska.
SMS: Burska – Kurek, Własny, Król, A. Walak – Suskiewicz, Chmal (Forysińska), Kurczewska, K. Pioruńska, Pączek (Zadworna) – Milewska (Sarzalska).
W niedzielę łodzianki zmierzą się w Gdyni z Checzem.

 

więcej

Pierwszy mecz piłkarek UKS SMS Łódź w I lidze

Siatkówska plażowa

Siatkarze walczą o olimpijskie punkty

Rozpoczyna się walka siatkarzy plażowych o paszporty na Igrzyska Olimpijskie Brazylia 2016. Grzegorz Fijałek (w parze z Mariuszem Prudelem) oraz Paweł Pełka i Dawid Popek (obaj na zdjęciu poniżej) w dniach 8-13 października wystąpią w Sao Paulo  w turnieju Pucharu Świata Seniorów  Grand Slam  Word Tour. Cykl turniejów o puchar świata jest premiowany punktami potrzebnymi do kwalifikacji  do igrzysk. W Sao Paulo rywalizować więc będą najsilniejsze pary na świecie.

 

więcej

Mistrzynie Świata trenują w Łodzi!
Złoto abolwentów SMS i studentów WSS
Złoty i srebrny medal siatkarek UKS SMS Łódź

Zawodniczki UKS SMS Łódź w siatkówce plażowej zdobyły złoty i srebrny medal w mistrzostwach Polski juniorek. Turniej rozgrywany był w Kędzierzynie-Koźlu. Łodzianki od początku grały fantastycznie.

 Janus Matusiak, prezes UKS SMS Łódź, mówi: - W tej niejako bratobójczej rywalizacji wygrała para Katarzyna Kociołek, Karolina Baran. Drugie miejsce zajęła para Jagoda Gruszczyńska, Agata Lewicka. Trenerką obydwu par jest Asia Wiatr.

Wszyscy chętni, którzy chcą odnosić sukcesy w piłce siatkowej plażowej mogą zgłosić się do sekcji sportowej przy Szkole Mistrzostwa Sportowego. Informacje, telefon: (42)-254-05-70.

źródło: Dzienniklodzki.pl 

 

 

więcej

Życiowy sukces Szałankiewicza i Kądzioły

Siatkówka halowa

Obóz przygotowawczy do sezonu 2013/2014 w Szczyrku

W dniach 18-29 sierpnia w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich odbył się obóz siatkarek halowych UKS SMS Łódź.

W ciągu tych 11 dni celem było poprawienie sprawności ogólnej,techniki indywidualnej i grupowej. Do dyspozycji była hala,dwa boiska plażowe,kort trawiasty oraz odnowa biologiczna w postaci basenu,krioterapii (pobliski potok) oraz sauna.

Siatkarki w pierwszych dniach obozu zostały podzielone na dwie grupy: młodziczki i kadetki oraz juniorki.

Pierwsze treningi zostały poprowadzone przez trenera Maćka Tietiańca,który później musiał opuścić podopieczne z powodu wyjazdu na przygotowania kadry Polski kobiet do Mistrzostw Europy.

Grupa starsza (juniorki) była prowadzona przez trenera Ryszarda Garnysa natomiast grupa młodsza przez trener Joanne Kozakowską. 

Przez cały obóz dopisywała pogoda,dzięki temu większość czasu i treningów można było odbyć na powietrzu.

Jedną z wielu atrakcji i wyzwań było wejście i zejście z góry Skrzyczne. 

W wolnych chwilach dziewczyny mogły podpatrywać pierwszoligową Siódemkę Legionowo,w której grają takie gwiazdy jak Berenika Tomsia czy Magdalena Saad. 

Kolejną atrakcją było spotkanie z kadrą Polski skoczków narciarskich.

Na pożegnanie odbył się drużynowy grill,który był dopełnieniem oraz podziękowaniem zarówno dla siatkarek za ciężką prace na obozie jak i dla sztabu szkoleniowego za cierpliwość i wszystkie ciężkie chwile spędzone na boiskach,które miejmy nadzieje przyniosą efekt podczas nadchodzącego sezonu.

więcej

Zły początek

04.10.2013 w Bełchatowie w Hali Energa odbył się mecz pierwszej kolejki pomiędzy UKS SMS ŁÓDŹ a SKRA Bełchatów. Niestety podopieczne Ryszarda Garnysa przegrały swoje pierwsze spotkanie 3:0.

Nasza drużyna pojechała na mecz w okrojonym składzie co przełożyło się na zły wynik.

We wszystkich trzech setach Bełchatowianki zaczynały od kilku punktowego prowadzenia, które zawodniczki UKS SMS zdołały odrobić i prowadzić równą walkę. Niestety w końcówkach naszym zawodniczką zabrakło chłodnej głowy i zaczęły popełniać błędy własne oraz mniej skutecznie atakować co przełożyło się na przegrane końcówki i  jednocześnie na przegranie całego spotkania. 

Nie można odmówić zawodniczką walki i zaangażowania w grę było to można zauważyć w zagrywce , która od samego początku była przynoszącym punkty elementem. Miejmy nadzieję, że zawodniczki UKS SMS odniosą zwycięstwo w kolejnym meczu 18 października z Siatkarzem Wieluń we własnej hali. 

 

więcej

Siatkarze UKS SMS wygrywają ze Skrą Bełchatów !

Po długiej przerwie wrócili na parkiet zawodnicy UKS SMS. Powrót okazał się wspaniały. Po dwóch godzinach meczu IV drużyna zeszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów EKS SKRA Bełchatów musiała uznać wyższość drużynie UKS SMS Łódź.

W dwóch pierwszych setach drużyna z Milionowej grała jak z nut. Perfekcyjne przyjęcie umożliwiały Damianowi Sadowskiemu gubienie bloku przeciwnika. Ze skończeniem akcji nie mieli problemów Emil Białecki, Dawid Kaproń, Michał Wolski. Blok gospodarzy był nie do przejścia dla zawodników z Bełchatowa, w tym brylował Dawid Zając.

(25:19, 25:18 dla UKS SMS)

Gdy wydawało się, że trzeci set będzie formalnością, drużyna Skry zmieniała ustawienie z ataku na przyjęcie przestawiony został najwyższy na boisku mierzący 203 cm Łukasz Pietrzak. Zawodnicy UKS SMS mieli w tym secie problemy z zatrzymaniem tego gracza.

(25:13 dla Skry)

W czwartym jak się okazało ostatnim secie drużyny szły w łeb w łeb do stanu 16:16. Od tego momentu na parkiecie rządzili tylko łodzianie. Trudne zagrywki plus szczelny blok UKS SMS pozwoliły doprowadzić do niemałej sensacji.

(25:20 dla UKS SMS)

UKS SMS Łódź - EKS Skra Bełchatów 3:1

( 25:19, 25:18, 13:25, 25:20)

Składy:

UKS SMS Łódź : Emil Białecki, Michał Wolski, Dawid Zając, Dawid Kaproń, Damian Sadowski, Włodzimierz Dominiak,  Mateusz Michalak -libero, Kacper Tarraro, Tomasz Brzeziński

 

więcej

Zajęcia wakacyjne z siatkówki :)

Zapraszamy serdecznie dziewczęta z rocznika 2004-2000 na zajęcia wakacyjne z piłki siatkowej, które odbędą się na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Milionowa 12.

Zajęcia będą prowadzone przez Panią Ewę Kaźmierczak.

Terminy zajęć:

17.07.2013 Zajęcia na basenie

18.07.2013 Zajęcia na sali

24.07.2013 Zajęcia na basenie

25.07.2013 Zajęcia na sali

21.08.2013 Zajęcia na basenie

22.08.2013 Zajęcia na sali

28.08.2013 Zajęcia na basenie

29.08.2013 Zajęcia na sali

W razie pytań prosimy o kontakt z Panią Ewą 510130432Laughing

więcej

Juvenia Rawa Mazowiecka - UKS SMS Łódź 0:3

Juniorzy UKS SMS Łódź w bardzo dobrym stylu pokonali rywali z Rawy Mazowieckiej. Przez cały mecz podopieczni Trenera Wojciecha Blomberga dyktowali warunki gry. Mecz trwał niecałą godzinę i zakończył się wynikiem 3:0 ( 25:16, 25:17, 25:16).

SKŁAD: Białecki, Sadowski, Dominiak, Zając, Wolski, Tylak, Michalak -libero, Zwoliński, Tarraro, Brzeziński. Trener : Wojciech Blomberg

Dopiero 17.11.2013 o godzinie 11:00 SMS rozegra następny mecz. UKS SMS będzie gościł Skrę Bełchatów IV zespół zeszłorocznych Finałów Mistrzostw Polski.

więcej

Hokej na trawie

Zapasy

Zapasy się rozwijają!
Nowa sekcja już zdobywa medale!

 

 

więcej

Tak się kręci sportowy świat

To już ostatni dzień, kiedy przedstawialiśmy najważniejsze informacje sportowe z kraju i ze świata. Z serwisem informacyjnym powrócimy po wakacjach.
W 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata Kostaryka - Grecja 1:1 po dogrywce (1:1, 0:0), karne 5-3. Piłkarze Kostaryki po raz pierwszy w historii zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata. 1:0 - Bryan Ruiz (52), 1:1 - Sokratis Papastathopoulos (90+1). Kostaryka: Keylor Navas - Cristian Gamboa (77. Johnny Acosta), Michael Umana, Giancarlo Gonzalez, Oscar Duarte, Junior Diaz - Christian Bolanos (83. Randall Brenes), Yeltsin Tejeda (66. Jose Miguel Cubero), Celso Borges - Bryan Ruiz, Joel Campbell. Grecja: Orestis Karnezis - Vassilis Torosidis, Sokratis Papastathopoulos, Kostas Manolas, Jose Holebas - Giorgos Karagounis, Yiannis Maniatis (78. Kostas Katsouranis), Lazaros Christodoulopoulos, Andreas Samaris (58. Kostas Mitroglou) - Dimitris Salpingidis (69. Theofanis Gekas), Georgios Samaras.
Polscy siatkarze przegrali w Teheranie drugi mecz Ligi Światowej z Iranem 0:3 (22:25, 20:25, 22:25).  Biało-czerwoni spadli na czwarte miejsce w tabeli grupy A. W nasza drużyna uległa  piątek było 1:3. Polska: Drzyzga, Konarski, Winiarski, Buszek, Wrona, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Bociek, Żygadło, Mika.
Holandia pokonała Meksyk 2:1 (0:0) i awansowała do 1/4 finału piłkarskich mistrzostw świata. 0:1 - Giovani Dos Santos (48), 1:1 - Wesley Sneijder (88), 2:1 - Klaas-Jan Huntelaar (90+4, karny). Holandia: Jasper Cillessen - Paul Verhaegh (56. Memphis Depay), Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Daley Blind - Dirk Kuyt, Nigel de Jong (9. Bruno Martins Indi), Georginio Wijnaldum - Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie (76. Klaas-Jan Huntelaar). Meksyk: Guillermo Ochoa - Paul Aguilar, Francisco Rodriguez, Rafael Marquez, Hector Moreno (46. Diego Reyes), Miguel Layun - Hector Herrera, Carlos Salcido, Andres Guardado - Giovani Dos Santos (61. Javier Aquino), Oribe Peralta (75. Javier Hernandez).
W dziesiątej kolejce żużlowej pierwszej ligi Orzeł Łódź  pokonał 55:35 dotychczasowego wicelidera rozgrywek - Start Gniezno i i zdobył bonus. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: Jason Doyle 13, Mariusz Puszakowski 12+2 i Mads Korneliussen 11+1
-->

Używamy plików cookie aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić Tobie korzystanie z niej. Cookies wykorzystywane do podstawowego działania strony zostały już ustawione. We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information