Zdaniem prezesa

– Sport kreuje idoli – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. –  Dla wielu młodych ludzi herosi z bieżni, pływalni, hali czy boiska to wzór do naśladowania. Zawodnicy z pierwszych stron gazet i telewizyjnych czołówek działają na wyobraźnię nastolatków, ekscytują ich. Sukcesy i osiągnięcia sportowców są dla wielu stymulatorem, bodźcem do zainteresowania się dyscypliną i życiem gwiazdy. Bohater stadionu, to ktoś, kto inspiruje młodzież, czyli postać godna wielkiego zainteresowania.W naszym klubie UKS SMS, z racji charakteru prowadzonych zajęć, możemy mówić o popularności, ale co zrozumiałe, pisanej jeszcze przez małe P. Wszak gro naszych zawodniczek i zawodników rywalizuje w rozgrywkach juniorów i trampkarzy. Jednym słowem stawiamy dopiero pierwsze kroki w sporcie i liczymy, że uda się nam szybko dojść do mistrzostwa. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Mierzymy siły na zamiary. Wiemy, że początki są trudne, wymagają wielkiego serca i zaangażowania. Ale kiedy już zrobimy pierwszy kroku ku sławie, to jest...

O tym się mówi

W niedzielę piłkarska reprezentacja Polski rozegra pierwszy tegoroczny mecz w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2016. Biało-czerwoni w Dublinie zmierzą się z Irlandią. Powołania na ten mecz nie otrzymał Jakub Błaszczykowski. Selekcjoner drużyny narodowej decyzję motywował tym, że popularny „Kuba” nie zdołał jeszcze wrócił do wysokiej formy po długim leczeniu kontuzji. Błaszczykowski gra jednak w Borussii Dortmund i dlatego pojawiły się pytania, czy zawodnik jest na tyle dobry aby walczyć w Bundeslidze, a na tyle słaby, aby nie grać w reprezentacji Polski. Fachowcy zastanawiają się, czy nasz futbol stać na to, aby tracić klasowego zawodnika. Już od kilku dni trwa w kraju gorąca dyskusja na ten temat. Wielokrotnie przytaczano teorię, że trener Adam Nawałka usunął z kadry Błaszczykowskiego, aby jego pupil Robert Lewandowski mógł bez przeszkód wypełniać funkcję kapitana drużyny. I nie brak zwolenników tezy, że właśnie to, a nie jego dyspozycja sportowa, było przyczyną decyzji trenera naszej kadry.Niedawno na konferencji prasowej...

Opinie trenerów

Nasze drużyny już zwyczajowo zajęły pierwsze miejsca w pierwszej rundzie sezonu 2014/2015 we wszystkich ligach wojewódzkich., w których wystawiały swoje zespoły ( z małym wyjątkiem drużyny trampkarzy C2). Bilans jest imponujący : 66 zwycięstw, 5 porażek i 4 remisy. Bilans bramkarzy to 374 bramki zdobyte, 32 stracone, średnia na mecz 5,5 strzelonych goli. Po pierwszej rundzie ubiegłego sezonu było odpowiednio 206-19. Po takich wynikach nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Brak rywalizacji na wysokim poziomie to odwieczny problem nie tylko łódzkiej ale i krajowej piłki nożnej . Efekty są widoczne szczególnie w konfrontacji z zespołami Europy Zachodniej gdzie trudno nam podjąć rywalizację z tymi zespołami. Na przykładzie naszych lig wojewódzkich w wypadku SMS- u sprowadza się to do dwóch może trzech ekip z którymi przychodzi rywalizować na dobrym poziomie, reszta zespołów ustawia tzw. autobus w bramce i stosuje się do zasady „ wywal” i „graj długą”. Ten niski poziom rozgrywek od lat ma negatywny wpływa na rozwój piłkarski naszej młodzieży, która nie może rywalizować na poziomie europejskim. SMS grając w ligach nie może inaczej podejść z punktu widzenia         taktycznego jak tylko i wyłącznie atakować. Nie ma fazy lub rzadko występuje kiedy zespół jest zmuszany bronić się. Grając w ten sposób gra obronna a co za tym idzie kształtowanie obrońców, bramkarzy leży. Tak się niestety dzieje w całej Polsce stąd takie problemy z obrońcami o wysokich umiejętnościach. W większości zespołów, które konkurują z SMS nie istnieje coś takiego jak kreatywność, pomysł na  grę, doskonalenie techniczne tylko i wyłącznie „obrona Częstochowy” . Zawodnicy są zmuszani przez trenerów do szybkiego „ wywalania piłki „ na połowę przeciwnika, która i tak zaraz wraca skąd została wybita. Tak od soboty do soboty, od miesiąca do miesiąca itd. gdzie się mają rozwijać piłkarze?
Zespoły UKS SMS zajęły po pierwszej rundzie sezonu 2013/14 pierwsze miejsca we wszystkich ligach wojewódzkich tj. roczniki 1997,98,99,00. Bilans bramkowy tych drużyn jest imponujący 206-19. Podobnie ma się sytuacja w ligach okręgowych tych roczników -  wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca w tabelach z bilansem bramkowym 241-27. Jedynie w najstarszych grupach szkoleniowych nie wszędzie zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli.                                                                           W rozgrywkach  ligi okręgowej juniorów prowadzi nasza drużyna, zaś  w lidze centralnej juniorów, oraz w klasie A seniorów, zajmujemy drugie miejsca. Łączny bilans bramkowy tych drużyn to 138-19. Skuteczność naszych zawodników wzbudza podziw 585-65. Po wynikach tej statystyki widać, że przeciwnicy mają z zespołami SMS dużo pracy w grze obronnej. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tych rozgrywkach to uczniowie SMS, czyli pokaźna grupa uzdolnionej sportowo młodzieży. Również nasi najmłodsi już piłkarze, ale jeszcze nie uczniowie SMS, spisują się świetnie w swoich ligach. Roczniki 2001,2003,2004 prowadzą w tabeli, a rocznik 2002 zajmuje trzecie miejsce. Na tym poziomie szkolenia jednak najważniejsza jest dobrze zorganizowana zabawa w futbol. Wracając do pierwszych słów mojego felietonu stwierdzam, że nie jest to przypadek. Systemowe rozwiązania szkolenia przy zaangażowanej, profesjonalnej kadrze trenerskiej, oraz dobrych warunkach bazowych, muszą przynosić takie wyniki. Ciężko w Polsce znaleźć ośrodki szkolenia poza nielicznymi przypadkami, które uzyskują takie efekty szkolenia. Ktoś może powiedzieć, że wyniki drużynowe to nie wszystko, lecz na pewno łatwiej ukształtować, oraz wyszkolić zawodnika do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w dobrze funkcjonującym zespole. W takim zespole występuje duża rywalizacja, która potęguje progresję rozwoju sportowego zawodnika. Wydaje się, że należy tak trzymać w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. LECZ NIGDY NIE JEST TAK DOBRZE ŻEBY NIE MOGŁO BYĆ LEPIEJ.    
W dniu 29.09.2013r . drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie w lidze centralnej juniorów (Olimpia Elbląg - UKS SMS 1:5). W pierwszej połowie niespodziewanie w 6 minucie straciliśmy bramkę. Zespół przeciwnika grał bardzo twardo i agresywnie. Wyrównująca bramka wpadła w ostatniej minucie 1 połowy , a strzelcem był Marcin Kiwak. drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu podkreślona czterema bramkami.W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.Przed nami decydująca faza rozgrywek i mecze z czołowymi zespołami. Na początek sobotnie spotkanie z Legią Warszawa.

Nabór - siatkówka

Nabór do SMS i UKS SMS


Szkoła realizuje podstawowy program ogólnokształcący i poszerzony ze specjalizacją z piłki siatkowej dla dziewcząt ichłopców zgodnie z zaleceniami Instytutu Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Sportu.

Rada pedagogiczna szkoły jest bardzo uczulona na bliskie formy współpracy z uczniem dla osiągania dobrych wyników w nauce, sporcie i wychowaniu.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Położona jest w centrum miasta. Posiada nowoczesne obiekty sportowo-dydaktyczne potrzebne dla nowoczesnego treningu sportowego.

Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, pełną opiekę rehabilitacyjno-lekarską oraz bursę i całodzienne wyżywienie. Szkoła umożliwia również, w ostatnich klasach liceum, uzyskanie instruktora siatkówki z pełnymi kwalifikacjami.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
- Kozakowska Joanna tel. 663732304


W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy - UKS SMS również dla młodzieży ze Szkół Podstawowych, dziewcząt i chłopców z klas IV, V i VI.

Zapisy i egzaminy sprawnościowe odbywają się przez cały rok szkolny.


Jeżeli myślisz o nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego to poniższe dokumenty będą przydatne:

Kwestionariusz osobowy ucznia.... pdf, doc, odt

Podanie o przyjęcie..................... pdf, doc, odt

Wymagane jest także zaświadczenie od lekarza sportowego lub pierwszego kontaktu, że nie ma przeciwskazań do nauki w szkole sportowej


Koszty szkolne:
Czesne liceum - 150 zł
Czesne gimnazjum - 150 zł
Bursa szkolna - 100 zł
Wyżywienie - 11,50 zł dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)


Uwaga! Uzdolnieni zawodnicy/zawodniczki mogą liczyć na zwolnienie z czesnego, jak również z innych opłat, po uzyskaniu pozytywnej opinii trenera prowadzącego

 

 

      

 

 

 

Tak się kręci sportowy świat

Piłkarska drużyna Hannover 96 ma nowego trenera, 15. zespół ligi niemieckiej do końca rozgrywek poprowadzi Michael Frontzeck. Zastąpił on zwolnienego Tayfuna Korkuta. Zespół Artura Sobiech nie wygrał od trzynastu spotkań. Frontzeck to 19-krotny reprezentant Niemiec, który w trenerskiej karierze prowadził już Alemannię Aachen (2006-2007), Arminii Bielefeld (2008-2009), Borussię M'gladbach (2009-2011) i FC St. Pauli (2012-2013). W żadnym z tych zespołów nie osiągał satysfakcjonujących wyników.
Piłkarz Interu Mediolan Łukasz Podolski poinformował, że w letniej przerwie wraca do Arsenalu z wypożyczenia. Napastnik pobytu w Mediolanie nie może zaliczyć do sukcesów. Rozegrał jedenaście meczów, nie strzelił żadnego gola. Nie ma mowy by Inter wykupił napastnika.
W drugim meczu mistrzostw świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A Polska pokonała Japonię 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), Gole dla naszej drużyny zdobyli: Tomasz Malasiński (43) i Marcin Kolusz (51). W pierwszym meczu mistrzostw podopieczni trenera Jacka Płachty przegrali 1:2 z Włochami. We wtorek dzień wolny w turnieju, a w środę Polacy zagrają Ukrainą.
W ostatnim spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał 2:0 (1:0) GKS Bełchatów. To szósta z rzędu porażka drużyny z Bełchatowa.1:0 – Kosznik (29), 2:0 – Szeweluchin (71). Górnik: Psvels Steinbors – Adam Danch, Błażej Augustyn, Mariusz Magiera – Roman Gergel, Radosław Sobolewski (46, Rafał Kurzawa), Erik Grendel (85, Dzikamai Gwaze), Łukasz Madej, Robert Jeż, Rafał Kosznik – Szymon Skrzypczak (69, Ołeksandr Szeweluchin).Bełchatów:  Dariusz Trela – Adrian Basta, Damian Zbozień, Błażej Telichowski, Adam Mójta (46, Paweł Baranowski) – Sebastian Olszar (65, Pawieł Komołow), Patryk Rachwał, Szymon Sawala (62, Damian Szymański), Kamil Poźniak, Michał Mak – Arkadiusz Piech.
Polskie piłkarko nożne poznały rywalki w grupie czwartej eliminacji do mistrzostw Europy 2017.Biało-czerwone zmierzą się z Mołdawią, Słowacją, Danią i Szwecją. Dwie ostatnie reprezentacje to półfinaliści poprzednich mistrzostw.Polki rozpoczną eliminacje 22 września  spotkaniem ze Szwecją.Turniej finałowy odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia  w Holandii. Do finału awansują zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych oraz sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Pozostałe dwie drużyny, które zajęły drugie pozycje w grupie, zagrają w październiku 2016 roku dwumecz barażowy. Stawkę finalistów uzupełni gospodarz turnieju Holandia.
-->

Używamy plików cookie aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić Tobie korzystanie z niej. Cookies wykorzystywane do podstawowego działania strony zostały już ustawione. We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information