Zdaniem prezesa

Rok szkolny, podobnie jak piłkarski sezon, już za nami. Młodzież rozjechała się na zasłużony wypoczynek, dlatego można spokojnie podsumować efekty edukacji i sportowej rywalizacji. Jeżeli chodzi o naukę to wszyscy jesteśmy mile zaskoczeni. W trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego nie było końca wręczania nagród za szkolne osiągnięcia. Nauczyciele i dyrektorzy mieli  bardzo dużo satysfakcji z wyników gimnazjalistów i licealistów. Ale nie ma co się dziwić, bo rozdanie czterdziestu czterem uczniom świadectw z czerwonym paskiem, w tym czternastu powyżej średniej 5.0, ma swoją wymowę. To nie koniec edukacyjnych osiągnięć szkoły, bo należy pamiętać, że  osiemdziesięciu czterech uczniów uzyskało średnią powyżej 4.0. Nie ma się zatem co dziwić, że wyniki naszej placówki spotkały się z dużym uznaniem. Dodatkowo muszę wspomnieć o najwyższej średniej w liceum 5.36 oraz w gimnazjum 5.26. Ten rok szkolny pokazał, że można i to na wysokim poziomie łączyć naukę ze sportem. Oczywiście także sezon sportowy należy zaliczyć do udanych, chociaż...

O tym się mówi

To jest fakt. Łódzkie staje się futbolowym zaściankiem w Polsce. Mowa oczywiście o seniorskiej piłce nożnej, bo na szczęście młodzież, w tym ta z UKS SMS, nadal się liczy na krajowym podwórku. Właśnie okazało się, że nasz region nie będzie miał już swojego przedstawiciela w ekstraklasie. Po raz drugi w trzech ostatnich sezonach piłkarze  GKS-u Bełchatów opuścili krajową elitę. Co będzie dalej, teraz chyba nikt w GKS tego nie wie. Znamienne były słowa trenera górniczej drużyny Kamila Kieresia. – Chciałbym, żeby klub nie przepadł w otchłani pierwszoligowej. W tej chwili trudno mi jednak powiedzieć, jak potoczą się losy piłkarskiej drużyny. Niestety, po równi pochyłej stacza się czterokrotny mistrz Polski. Widzewa po spadku z ekstraklasy nie zdołał utrzymać się w pierwszej lidze. Łodzianie w marnym stylu sportowym i jeszcze gorszym organizacyjnym lądują w drugie lidze. Nie można być jednak pewnym, czy tylko na tym się skończy. Ogromne długi mogą sprawić, że...

Opinie trenerów

Nasze drużyny już zwyczajowo zajęły pierwsze miejsca w pierwszej rundzie sezonu 2014/2015 we wszystkich ligach wojewódzkich., w których wystawiały swoje zespoły ( z małym wyjątkiem drużyny trampkarzy C2). Bilans jest imponujący : 66 zwycięstw, 5 porażek i 4 remisy. Bilans bramkarzy to 374 bramki zdobyte, 32 stracone, średnia na mecz 5,5 strzelonych goli. Po pierwszej rundzie ubiegłego sezonu było odpowiednio 206-19. Po takich wynikach nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Brak rywalizacji na wysokim poziomie to odwieczny problem nie tylko łódzkiej ale i krajowej piłki nożnej . Efekty są widoczne szczególnie w konfrontacji z zespołami Europy Zachodniej gdzie trudno nam podjąć rywalizację z tymi zespołami. Na przykładzie naszych lig wojewódzkich w wypadku SMS- u sprowadza się to do dwóch może trzech ekip z którymi przychodzi rywalizować na dobrym poziomie, reszta zespołów ustawia tzw. autobus w bramce i stosuje się do zasady „ wywal” i „graj długą”. Ten niski poziom rozgrywek od lat ma negatywny wpływa na rozwój piłkarski naszej młodzieży, która nie może rywalizować na poziomie europejskim. SMS grając w ligach nie może inaczej podejść z punktu widzenia         taktycznego jak tylko i wyłącznie atakować. Nie ma fazy lub rzadko występuje kiedy zespół jest zmuszany bronić się. Grając w ten sposób gra obronna a co za tym idzie kształtowanie obrońców, bramkarzy leży. Tak się niestety dzieje w całej Polsce stąd takie problemy z obrońcami o wysokich umiejętnościach. W większości zespołów, które konkurują z SMS nie istnieje coś takiego jak kreatywność, pomysł na  grę, doskonalenie techniczne tylko i wyłącznie „obrona Częstochowy” . Zawodnicy są zmuszani przez trenerów do szybkiego „ wywalania piłki „ na połowę przeciwnika, która i tak zaraz wraca skąd została wybita. Tak od soboty do soboty, od miesiąca do miesiąca itd. gdzie się mają rozwijać piłkarze?
Zespoły UKS SMS zajęły po pierwszej rundzie sezonu 2013/14 pierwsze miejsca we wszystkich ligach wojewódzkich tj. roczniki 1997,98,99,00. Bilans bramkowy tych drużyn jest imponujący 206-19. Podobnie ma się sytuacja w ligach okręgowych tych roczników -  wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca w tabelach z bilansem bramkowym 241-27. Jedynie w najstarszych grupach szkoleniowych nie wszędzie zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli.                                                                           W rozgrywkach  ligi okręgowej juniorów prowadzi nasza drużyna, zaś  w lidze centralnej juniorów, oraz w klasie A seniorów, zajmujemy drugie miejsca. Łączny bilans bramkowy tych drużyn to 138-19. Skuteczność naszych zawodników wzbudza podziw 585-65. Po wynikach tej statystyki widać, że przeciwnicy mają z zespołami SMS dużo pracy w grze obronnej. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tych rozgrywkach to uczniowie SMS, czyli pokaźna grupa uzdolnionej sportowo młodzieży. Również nasi najmłodsi już piłkarze, ale jeszcze nie uczniowie SMS, spisują się świetnie w swoich ligach. Roczniki 2001,2003,2004 prowadzą w tabeli, a rocznik 2002 zajmuje trzecie miejsce. Na tym poziomie szkolenia jednak najważniejsza jest dobrze zorganizowana zabawa w futbol. Wracając do pierwszych słów mojego felietonu stwierdzam, że nie jest to przypadek. Systemowe rozwiązania szkolenia przy zaangażowanej, profesjonalnej kadrze trenerskiej, oraz dobrych warunkach bazowych, muszą przynosić takie wyniki. Ciężko w Polsce znaleźć ośrodki szkolenia poza nielicznymi przypadkami, które uzyskują takie efekty szkolenia. Ktoś może powiedzieć, że wyniki drużynowe to nie wszystko, lecz na pewno łatwiej ukształtować, oraz wyszkolić zawodnika do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w dobrze funkcjonującym zespole. W takim zespole występuje duża rywalizacja, która potęguje progresję rozwoju sportowego zawodnika. Wydaje się, że należy tak trzymać w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. LECZ NIGDY NIE JEST TAK DOBRZE ŻEBY NIE MOGŁO BYĆ LEPIEJ.    
W dniu 29.09.2013r . drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie w lidze centralnej juniorów (Olimpia Elbląg - UKS SMS 1:5). W pierwszej połowie niespodziewanie w 6 minucie straciliśmy bramkę. Zespół przeciwnika grał bardzo twardo i agresywnie. Wyrównująca bramka wpadła w ostatniej minucie 1 połowy , a strzelcem był Marcin Kiwak. drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu podkreślona czterema bramkami.W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.Przed nami decydująca faza rozgrywek i mecze z czołowymi zespołami. Na początek sobotnie spotkanie z Legią Warszawa.

Nabór - siatkówka

Nabór do SMS i UKS SMS


Szkoła realizuje podstawowy program ogólnokształcący i poszerzony ze specjalizacją z piłki siatkowej dla dziewcząt ichłopców zgodnie z zaleceniami Instytutu Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Sportu.

Rada pedagogiczna szkoły jest bardzo uczulona na bliskie formy współpracy z uczniem dla osiągania dobrych wyników w nauce, sporcie i wychowaniu.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Położona jest w centrum miasta. Posiada nowoczesne obiekty sportowo-dydaktyczne potrzebne dla nowoczesnego treningu sportowego.

Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, pełną opiekę rehabilitacyjno-lekarską oraz bursę i całodzienne wyżywienie. Szkoła umożliwia również, w ostatnich klasach liceum, uzyskanie instruktora siatkówki z pełnymi kwalifikacjami.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
- Kozakowska Joanna tel. 663732304


W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy - UKS SMS również dla młodzieży ze Szkół Podstawowych, dziewcząt i chłopców z klas IV, V i VI.

Zapisy i egzaminy sprawnościowe odbywają się przez cały rok szkolny.


Jeżeli myślisz o nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego to poniższe dokumenty będą przydatne:

Kwestionariusz osobowy ucznia.... pdf, doc, odt

Podanie o przyjęcie..................... pdf, doc, odt

Wymagane jest także zaświadczenie od lekarza sportowego lub pierwszego kontaktu, że nie ma przeciwskazań do nauki w szkole sportowej


Koszty szkolne:
Czesne liceum - 150 zł
Czesne gimnazjum - 150 zł
Bursa szkolna - 100 zł
Wyżywienie - 11,50 zł dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)


Uwaga! Uzdolnieni zawodnicy/zawodniczki mogą liczyć na zwolnienie z czesnego, jak również z innych opłat, po uzyskaniu pozytywnej opinii trenera prowadzącego

 

 

      

 

 

 

Tak się kręci sportowy świat

Wszyscy mamy wakacje. Ze sportowymi informacjami z kraju i ze świata powrócimy we wrześniu. A teraz życzymy Wam wszystkim dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku, niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Dal niektórych z Was zakończy się pewien etap w życiu. Niech ten kolejny ważny czas, będzie sukcesem, rozwija Waszą wiedzę i pozwoli zrealizować zamierzone cele.
Agnieszka Radwańska przegrała po trzysetowej batalii z Belindą Bencić w turnieju WTA w Eastbourne i nie zdobyła 15. tytułu w karierze. Belinda Bencić (Szwajcaria) - Agnieszka Radwańska (Polska, 9) 6:4, 4:6, 6:0 Dzięki grze w finale Agnieszka Radwańska awansuje w rankingu WTA na jedenastą pozycję. Dużo większy awans zaliczy Belinda Bencic, która będzie od teraz dwudziestą drugą rakietą świata.
Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w finale Igrzysk Europejskich z Turcją. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie zdobyły nawet seta. Polska - Turcja 0:3 (11:25, 19:25, 13:25)Polska: Wołosz, Zaroślińska, Bednarek-Kasza, Pycia, Werblińska, Skowrońska-Dolata, Durajczyk (libero) oraz Tokarska, Kurnikowska, Sawicka (libero), Bełcik.Turcja: Aydemir-Akyol, Akman, Babat, Onal Pasaoglu, Ozsoy, Uslupehlivan, Karadyi (libero) oraz Cansu.
Komplikuje się sprawa awansu siatkarzy reprezentacji Polski do turnieju finałowego Ligi Światowej 2015. W pierwszym z dwóch wyjazdowych meczów z Iranem w Teheranie Biało-Czerwoni  przegrali z Iranem 2:3. Iran - Polska 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 25:16, 15:11)Iran: Shahram Mahmoudi (18), Milad Ebadipour (12), Mojtaba Mirzajanpour (12), Seyed Mousavi (10), Adel Gholami (10), Mir Saeid Marouflakrani, Mahdi Marandi (libero) oraz Farhad Ghaemi (5), Mehdi Mahdavi, Mohammad Senobar.Polska: Grzegorz Łomacz (2), Jakub Jarosz (16), Michał Kubiak (13), Mateusz Bieniek (13), Piotr Nowakowski (6), Mateusz Mika (2), Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek (13), Andrzej Wrona, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek, Bartosz Bednorz.
Polscy siatkarze doznali pierwszej porażki podczas Igrzysk Europejskich. Biało-czerwoni w półfinale turnieju przegrali z Bułgarią 2:3 (14:25, 25:19, 22:25, 25:23, 13:15) i tym samym w niedzielę powalczą o brązowy medal turnieju. Polska: Woicki, Konarski, Dryja, Kosok, Śliwka, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Kędzierski, Romać, Grzechnik.Bułgaria: G. Bratojew, Jeliażkow, Gocew, Nikołow, W. Bratojew, Aleksiew, Bożiłow (libero) oraz Dimitrow, Ragin, Czernokożew.
-->

Używamy plików cookie aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić Tobie korzystanie z niej. Cookies wykorzystywane do podstawowego działania strony zostały już ustawione. We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information