Zdaniem prezesa

- Za nami dwa miesiące nowego roku - mówi prezes Janusz Matusiak. – W lutym przyszli maturzyści Szkoły Mistrzostwa Sportowego z rocznika 1996 bawili się na studniówce i tylko patrzeć jak ruszą piłkarskie ligi, w których rywalizują drużyny UKS SMS. Od ostatniego meczu rundy jesiennej minęły długie cztery miesiące. Okres nie był ciekawy i emocjonujący dla naszych młodych sportowców, bo brakowało ligowej adrenaliny. Tylko treningi i treningi, oraz żmudne, w pocie czoła, przygotowania do wiosennej premiery. W tym czasie wszyscy bardzo często spoglądali w kalendarz, by przekonać się, ile jeszcze dni pozostało do wyczekiwanej inauguracji. Szkoleniowcy robią wszystko, by jak najlepiej przygotować swoich zawodników do  rundy rewanżowej i z wielkim optymizmem czekają na pierwszy mecz wiosny. Zima, która zawsze wszystkim dawała się mocno we znaki, w tym roku była łagodna dla kadry szkoleniowej i zawodników. Nie było siarczystego mrozu, wielkich opadów śniegu, toteż wszyscy mieli komfort  przygotowań do pierwszego spotkania o ligowe...

O tym się mówi

Śledząc ostatnie wydarzenia sportowe można dojść do wniosku, że nie ma tutaj sprawiedliwości... przy kasie, a sukces sukcesowi nie jest równy, jeśli brać oczywiście pod uwagę jego wymiar finansowy.. W styczniu i lutym odbyło się wiele ważnych światowych wydarzeń sportowych, ale ich główni bohaterowie nie zawsze mogli liczyć na równie wysokie apanaże. Pierwszy przykład z brzegu. Każdy z piłkarzy ręcznych reprezentacji Kataru tylko za awans do półfinału mistrzostw świata otrzymał dwa miliony euro, luksusowe maserati i komfortowy apartament. Na drugim biegunie są polscy szczypiorniści, którzy za wywalczenie trzeciego miejsca na mundialu zainkasują po blisko 50 tysięcy....  złotych oraz roczne stypendium, które co miesiąc ma wynosić ok. 1200 złotych! Śmiesznie? Tak, ale tak płacą w Polsce.I wychodzi na to, że znacznie lepiej jest grać w tenisa. Dobitnie pokazują to stawki nagród w niedawno zakończonym wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open. Triumfatorzy rywalizacji singlistów zarobili w Melbourne po 3,1 mln dolarów.  Agnieszka Radwańska dotarła...

Opinie trenerów

Nasze drużyny już zwyczajowo zajęły pierwsze miejsca w pierwszej rundzie sezonu 2014/2015 we wszystkich ligach wojewódzkich., w których wystawiały swoje zespoły ( z małym wyjątkiem drużyny trampkarzy C2). Bilans jest imponujący : 66 zwycięstw, 5 porażek i 4 remisy. Bilans bramkarzy to 374 bramki zdobyte, 32 stracone, średnia na mecz 5,5 strzelonych goli. Po pierwszej rundzie ubiegłego sezonu było odpowiednio 206-19. Po takich wynikach nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Brak rywalizacji na wysokim poziomie to odwieczny problem nie tylko łódzkiej ale i krajowej piłki nożnej . Efekty są widoczne szczególnie w konfrontacji z zespołami Europy Zachodniej gdzie trudno nam podjąć rywalizację z tymi zespołami. Na przykładzie naszych lig wojewódzkich w wypadku SMS- u sprowadza się to do dwóch może trzech ekip z którymi przychodzi rywalizować na dobrym poziomie, reszta zespołów ustawia tzw. autobus w bramce i stosuje się do zasady „ wywal” i „graj długą”. Ten niski poziom rozgrywek od lat ma negatywny wpływa na rozwój piłkarski naszej młodzieży, która nie może rywalizować na poziomie europejskim. SMS grając w ligach nie może inaczej podejść z punktu widzenia         taktycznego jak tylko i wyłącznie atakować. Nie ma fazy lub rzadko występuje kiedy zespół jest zmuszany bronić się. Grając w ten sposób gra obronna a co za tym idzie kształtowanie obrońców, bramkarzy leży. Tak się niestety dzieje w całej Polsce stąd takie problemy z obrońcami o wysokich umiejętnościach. W większości zespołów, które konkurują z SMS nie istnieje coś takiego jak kreatywność, pomysł na  grę, doskonalenie techniczne tylko i wyłącznie „obrona Częstochowy” . Zawodnicy są zmuszani przez trenerów do szybkiego „ wywalania piłki „ na połowę przeciwnika, która i tak zaraz wraca skąd została wybita. Tak od soboty do soboty, od miesiąca do miesiąca itd. gdzie się mają rozwijać piłkarze?
Zespoły UKS SMS zajęły po pierwszej rundzie sezonu 2013/14 pierwsze miejsca we wszystkich ligach wojewódzkich tj. roczniki 1997,98,99,00. Bilans bramkowy tych drużyn jest imponujący 206-19. Podobnie ma się sytuacja w ligach okręgowych tych roczników -  wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca w tabelach z bilansem bramkowym 241-27. Jedynie w najstarszych grupach szkoleniowych nie wszędzie zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli.                                                                           W rozgrywkach  ligi okręgowej juniorów prowadzi nasza drużyna, zaś  w lidze centralnej juniorów, oraz w klasie A seniorów, zajmujemy drugie miejsca. Łączny bilans bramkowy tych drużyn to 138-19. Skuteczność naszych zawodników wzbudza podziw 585-65. Po wynikach tej statystyki widać, że przeciwnicy mają z zespołami SMS dużo pracy w grze obronnej. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tych rozgrywkach to uczniowie SMS, czyli pokaźna grupa uzdolnionej sportowo młodzieży. Również nasi najmłodsi już piłkarze, ale jeszcze nie uczniowie SMS, spisują się świetnie w swoich ligach. Roczniki 2001,2003,2004 prowadzą w tabeli, a rocznik 2002 zajmuje trzecie miejsce. Na tym poziomie szkolenia jednak najważniejsza jest dobrze zorganizowana zabawa w futbol. Wracając do pierwszych słów mojego felietonu stwierdzam, że nie jest to przypadek. Systemowe rozwiązania szkolenia przy zaangażowanej, profesjonalnej kadrze trenerskiej, oraz dobrych warunkach bazowych, muszą przynosić takie wyniki. Ciężko w Polsce znaleźć ośrodki szkolenia poza nielicznymi przypadkami, które uzyskują takie efekty szkolenia. Ktoś może powiedzieć, że wyniki drużynowe to nie wszystko, lecz na pewno łatwiej ukształtować, oraz wyszkolić zawodnika do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w dobrze funkcjonującym zespole. W takim zespole występuje duża rywalizacja, która potęguje progresję rozwoju sportowego zawodnika. Wydaje się, że należy tak trzymać w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. LECZ NIGDY NIE JEST TAK DOBRZE ŻEBY NIE MOGŁO BYĆ LEPIEJ.    
W dniu 29.09.2013r . drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie w lidze centralnej juniorów (Olimpia Elbląg - UKS SMS 1:5). W pierwszej połowie niespodziewanie w 6 minucie straciliśmy bramkę. Zespół przeciwnika grał bardzo twardo i agresywnie. Wyrównująca bramka wpadła w ostatniej minucie 1 połowy , a strzelcem był Marcin Kiwak. drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu podkreślona czterema bramkami.W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.Przed nami decydująca faza rozgrywek i mecze z czołowymi zespołami. Na początek sobotnie spotkanie z Legią Warszawa.

Nabór - siatkówka

Nabór do SMS i UKS SMS


Szkoła realizuje podstawowy program ogólnokształcący i poszerzony ze specjalizacją z piłki siatkowej dla dziewcząt ichłopców zgodnie z zaleceniami Instytutu Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Sportu.

Rada pedagogiczna szkoły jest bardzo uczulona na bliskie formy współpracy z uczniem dla osiągania dobrych wyników w nauce, sporcie i wychowaniu.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Położona jest w centrum miasta. Posiada nowoczesne obiekty sportowo-dydaktyczne potrzebne dla nowoczesnego treningu sportowego.

Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, pełną opiekę rehabilitacyjno-lekarską oraz bursę i całodzienne wyżywienie. Szkoła umożliwia również, w ostatnich klasach liceum, uzyskanie instruktora siatkówki z pełnymi kwalifikacjami.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
- Kozakowska Joanna tel. 663732304


W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy - UKS SMS również dla młodzieży ze Szkół Podstawowych, dziewcząt i chłopców z klas IV, V i VI.

Zapisy i egzaminy sprawnościowe odbywają się przez cały rok szkolny.


Jeżeli myślisz o nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego to poniższe dokumenty będą przydatne:

Kwestionariusz osobowy ucznia.... pdf, doc, odt

Podanie o przyjęcie..................... pdf, doc, odt

Wymagane jest także zaświadczenie od lekarza sportowego lub pierwszego kontaktu, że nie ma przeciwskazań do nauki w szkole sportowej


Koszty szkolne:
Czesne liceum - 150 zł
Czesne gimnazjum - 150 zł
Bursa szkolna - 100 zł
Wyżywienie - 11,50 zł dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)


Uwaga! Uzdolnieni zawodnicy/zawodniczki mogą liczyć na zwolnienie z czesnego, jak również z innych opłat, po uzyskaniu pozytywnej opinii trenera prowadzącego

 

 

      

 

 

 

Tak się kręci sportowy świat

Łódzki tenisista Jerzy Janowicz zanotował kolejny spadek, tym razem z 49. na 51. miejsce, w rankingu ATP World Tour. Nadal pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje Serb Novak Djoković.  Na trzecią pozycję (z czwartej) awansował  Hiszpan Rafael Nadal.  Na drugim miejscu jest  Szwajcar Roger Federer. Do czołowej dziesiątki awansował Chorwat Marin Cilić, a opuścił ją Bułgar Grigor Dimitrow.W zestawieniu "Race to London", które wyłoni uczestników kończącego sezon turnieju masters, w dalszym ciągu najwyżej sklasyfikowany jest Djoković, zwycięzca wielkoszlemowego Australian Open. Janowicz spadł z 32. na 37. miejsce.
Polski Związek Piłki Siatkowej i Polsat podpisały umowę, na mocy której telewizyjna  stacja pozostanie oficjalnym partnerem PZPS i  nadal będzie transmitować mecze męskiej i żeńskiej reprezentacji Polski. Porozumienie obowiązuje do 2018 roku, a spotkania reprezentacji mają być pokazywane w otwartych kanałach.
Kamil Glik znowu zdobył gola i zapewnił Torino zwycięstwo 1:0 w spotkaniu 25. kolejki Serie A z SSC Napoli. To szósty gol obrońcy w tym sezonie piłkarskiej włoskiej ekstraklasy. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 68 minucie spotkania. Torino po wygranej jest ósme w tabeli włoskiej piłkarskiej ekstraklasy. Najskuteczniejszym piłkarzem turyńskich "Byków" jest Fabio Quagliarella. Włoch zdobył w tym sezonie dziewięć goli. Glik jest drugim strzelcem drużyny.
W meczu 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy broniąca tytułu i prowadząca w tabeli Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0)1:0 – Adam Ryczkowski (12), 2:0 – Ondrej Duda (53, karny), 3:0 – Orlando Sa (90) Legia: Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Masłowski (50, Ondrej Duda), Adam Ryczkowski (69, Michał Kucharczyk) – Orlando Sa.Podbeskidzie: Michal Peskovic – Marek Sokołowski, Adam Deja, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik – Damian Chmiel, Kristian Kolcak, Maciej Iwański (63, Maciej Korzym), Frank Adu Kwame (79, Adam Pazio) – Piotr Malinowski (46, Bartosz Śpiączka).
W spotkaniu 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała z Koroną Kielce 1:2 (0:0)0:1 – Olivier Kapo (53), 0:2 – Radek Dejmek (62), 1:2 – Patryk Tuszyński (87, karny)Jagiellonia: Krzysztof Baran – Filip Modelski (66, Pawieł Sawickij), Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Jonatan Straus – Nika Dzalamidze (83, Przemysław Mystkowski), Michał Pazdan, Rafał Grzyb, Maciej Gajos, Karol Świderski (46, Karol Mackiewicz) – Patryk Tuszyński.Korona: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Luis Carlos, Lukas Klemenz (58, Aleksandrs Fertovs), Vlastimir Jovanović, Olivier Kapo, Serhij Pyłypczuk (71, Jacek Kiełb) – Przemysław Trytko.
-->

Używamy plików cookie aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić Tobie korzystanie z niej. Cookies wykorzystywane do podstawowego działania strony zostały już ustawione. We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information