Zdaniem prezesa

Jak ten czas leci – zauważa Janusz Matusiak,prezes UKS SMS. Człowiek się nawet nie obejrzał, a tu już czas ponownie zgłębiać wiedzę. Jak co roku wakacje minęły w ekspresowym tempie. A przecież nie tak dawno przy hymnie Państwowym rozdawaliśmy świadectwa i nagrody za poprzedni rok szkolny. Nie trzeba zaglądać do kalendarza aby zorientować się, że mamy już miesiąc wrzesień. Na ulicach widać sennie snujących się uczniów, którzy zapewne jeszcze myślami są na zakończonych przed tygodniem wakacjach i nadal rozprawiają o wielu przygodach, które niewątpliwie ich spotkały. Rzeczywistość jest jednak nieubłagana. Czas pakować książki i zeszyty i brać się do wysiłku umysłowego, jak również w przypadku naszej szkoły, do wysiłku fizycznego. Podczas inauguracji roku szkolnego samorząd pod kierownictwem Pani profesor Katarzyny Pleśniarskiej zrobił nam wszystkim wspaniałą niespodziankę. Na ręce Dyrektor Szkoły złożony został, własnoręcznie wykonany, dowód osobisty. Nie wszyscy pamiętali, że nasza szkoła z dniem 1 września weszła w pełnoletniość, czyli skończyła 18...

O tym się mówi

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do finałów mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Francji. Bez wątpienia sukces biało-czerwonych nie byłby możliwy, gdyby nie doskonała postawa Roberta Lewandowskiego. To jego bajeczna gra i wyśmienita skuteczność dały drużynie trenera Adma Nawałki prawo gry w przyszłorocznym EURO. W spotkaniach eliminacji mistrzostw Europy reprezentant Polski strzelił trzynaście bramek i dzięki czemu został najskuteczniejszym zawodnikiem tych rozgrywek. Drugi w zestawieniu Thomas Mueller tylko dziewięć trafień. Lewandowski zdobył już 32 gole w piłkarskiej reprezentacji Polski. Zajmuje obecnie piąte miejsce, ex aequo z Andrzejem Szarmachem, w klasyfikacji wszech czasów najlepszych strzelców drużyny narodowej. Kapitan naszej reprezentacji ma na koncie aż 6 rekordów:Drugi najszybszy hat-trick w historii eliminacji ME i najszybszy w reprezentacji Polski: 4 minutyNajszybszy hat-trick w historii Bundesligi: 4 minutyNajszybciej zdobyte 4 gole w historii Bundesligi: 6 minutNajszybciej strzelonych 5 goli w historii Bundesligi: 9 minutPierwszy zawodnik w historii Bundesligi, który wchodząc z ławki rezerwowych...

Opinie trenerów

Nasze drużyny już zwyczajowo zajęły pierwsze miejsca w pierwszej rundzie sezonu 2014/2015 we wszystkich ligach wojewódzkich., w których wystawiały swoje zespoły ( z małym wyjątkiem drużyny trampkarzy C2). Bilans jest imponujący : 66 zwycięstw, 5 porażek i 4 remisy. Bilans bramkarzy to 374 bramki zdobyte, 32 stracone, średnia na mecz 5,5 strzelonych goli. Po pierwszej rundzie ubiegłego sezonu było odpowiednio 206-19. Po takich wynikach nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Brak rywalizacji na wysokim poziomie to odwieczny problem nie tylko łódzkiej ale i krajowej piłki nożnej . Efekty są widoczne szczególnie w konfrontacji z zespołami Europy Zachodniej gdzie trudno nam podjąć rywalizację z tymi zespołami. Na przykładzie naszych lig wojewódzkich w wypadku SMS- u sprowadza się to do dwóch może trzech ekip z którymi przychodzi rywalizować na dobrym poziomie, reszta zespołów ustawia tzw. autobus w bramce i stosuje się do zasady „ wywal” i „graj długą”. Ten niski poziom rozgrywek od lat ma negatywny wpływa na rozwój piłkarski naszej młodzieży, która nie może rywalizować na poziomie europejskim. SMS grając w ligach nie może inaczej podejść z punktu widzenia         taktycznego jak tylko i wyłącznie atakować. Nie ma fazy lub rzadko występuje kiedy zespół jest zmuszany bronić się. Grając w ten sposób gra obronna a co za tym idzie kształtowanie obrońców, bramkarzy leży. Tak się niestety dzieje w całej Polsce stąd takie problemy z obrońcami o wysokich umiejętnościach. W większości zespołów, które konkurują z SMS nie istnieje coś takiego jak kreatywność, pomysł na  grę, doskonalenie techniczne tylko i wyłącznie „obrona Częstochowy” . Zawodnicy są zmuszani przez trenerów do szybkiego „ wywalania piłki „ na połowę przeciwnika, która i tak zaraz wraca skąd została wybita. Tak od soboty do soboty, od miesiąca do miesiąca itd. gdzie się mają rozwijać piłkarze?
Zespoły UKS SMS zajęły po pierwszej rundzie sezonu 2013/14 pierwsze miejsca we wszystkich ligach wojewódzkich tj. roczniki 1997,98,99,00. Bilans bramkowy tych drużyn jest imponujący 206-19. Podobnie ma się sytuacja w ligach okręgowych tych roczników -  wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca w tabelach z bilansem bramkowym 241-27. Jedynie w najstarszych grupach szkoleniowych nie wszędzie zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli.                                                                           W rozgrywkach  ligi okręgowej juniorów prowadzi nasza drużyna, zaś  w lidze centralnej juniorów, oraz w klasie A seniorów, zajmujemy drugie miejsca. Łączny bilans bramkowy tych drużyn to 138-19. Skuteczność naszych zawodników wzbudza podziw 585-65. Po wynikach tej statystyki widać, że przeciwnicy mają z zespołami SMS dużo pracy w grze obronnej. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tych rozgrywkach to uczniowie SMS, czyli pokaźna grupa uzdolnionej sportowo młodzieży. Również nasi najmłodsi już piłkarze, ale jeszcze nie uczniowie SMS, spisują się świetnie w swoich ligach. Roczniki 2001,2003,2004 prowadzą w tabeli, a rocznik 2002 zajmuje trzecie miejsce. Na tym poziomie szkolenia jednak najważniejsza jest dobrze zorganizowana zabawa w futbol. Wracając do pierwszych słów mojego felietonu stwierdzam, że nie jest to przypadek. Systemowe rozwiązania szkolenia przy zaangażowanej, profesjonalnej kadrze trenerskiej, oraz dobrych warunkach bazowych, muszą przynosić takie wyniki. Ciężko w Polsce znaleźć ośrodki szkolenia poza nielicznymi przypadkami, które uzyskują takie efekty szkolenia. Ktoś może powiedzieć, że wyniki drużynowe to nie wszystko, lecz na pewno łatwiej ukształtować, oraz wyszkolić zawodnika do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w dobrze funkcjonującym zespole. W takim zespole występuje duża rywalizacja, która potęguje progresję rozwoju sportowego zawodnika. Wydaje się, że należy tak trzymać w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. LECZ NIGDY NIE JEST TAK DOBRZE ŻEBY NIE MOGŁO BYĆ LEPIEJ.    
W dniu 29.09.2013r . drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie w lidze centralnej juniorów (Olimpia Elbląg - UKS SMS 1:5). W pierwszej połowie niespodziewanie w 6 minucie straciliśmy bramkę. Zespół przeciwnika grał bardzo twardo i agresywnie. Wyrównująca bramka wpadła w ostatniej minucie 1 połowy , a strzelcem był Marcin Kiwak. drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu podkreślona czterema bramkami.W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.Przed nami decydująca faza rozgrywek i mecze z czołowymi zespołami. Na początek sobotnie spotkanie z Legią Warszawa.

Nabór - siatkówka

Nabór do SMS i UKS SMS


Szkoła realizuje podstawowy program ogólnokształcący i poszerzony ze specjalizacją z piłki siatkowej dla dziewcząt ichłopców zgodnie z zaleceniami Instytutu Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Sportu.

Rada pedagogiczna szkoły jest bardzo uczulona na bliskie formy współpracy z uczniem dla osiągania dobrych wyników w nauce, sporcie i wychowaniu.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Położona jest w centrum miasta. Posiada nowoczesne obiekty sportowo-dydaktyczne potrzebne dla nowoczesnego treningu sportowego.

Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, pełną opiekę rehabilitacyjno-lekarską oraz bursę i całodzienne wyżywienie. Szkoła umożliwia również, w ostatnich klasach liceum, uzyskanie instruktora siatkówki z pełnymi kwalifikacjami.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
- Kozakowska Joanna tel. 663732304


W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy - UKS SMS również dla młodzieży ze Szkół Podstawowych, dziewcząt i chłopców z klas IV, V i VI.

Zapisy i egzaminy sprawnościowe odbywają się przez cały rok szkolny.


Jeżeli myślisz o nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego to poniższe dokumenty będą przydatne:

Kwestionariusz osobowy ucznia.... pdf, doc, odt

Podanie o przyjęcie..................... pdf, doc, odt

Wymagane jest także zaświadczenie od lekarza sportowego lub pierwszego kontaktu, że nie ma przeciwskazań do nauki w szkole sportowej


Koszty szkolne:
Czesne liceum - 150 zł
Czesne gimnazjum - 150 zł
Bursa szkolna - 100 zł
Wyżywienie - 11,50 zł dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)


Uwaga! Uzdolnieni zawodnicy/zawodniczki mogą liczyć na zwolnienie z czesnego, jak również z innych opłat, po uzyskaniu pozytywnej opinii trenera prowadzącego

 

 

      

 

 

 

Tak się kręci sportowy świat

W ostatnim spotkaniu dwunastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała 0:0 z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Czesława Michniewicza nadal nie przegrali w tym sezonie. Pogoń: Dawid Kudła - Sebastian Rudol (74, Takuya Murayama), Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski - Mateusz Matras, Takafumi Akahoshi, Miłosz Przybecki (61, Patryk Małecki), Marcin Listkowski (52, Władimir Dwaliszwili), Adam Frączczak - Łukasz Zwoliński.Zagłębie: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra - Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki - Krzysztof Janus, Adrian Rakowski (67, Jan Vlasko), Łukasz Janoszka (82, Arkadiusz Woźniak) - Michal Papadopulos (89, Krzysztof Piątek).
Francuski atakujący Antonin Rouzier został uznany za najlepszego siatkarza (MVP) zakończonych mistrzostw Europy 2015. Drużyna marzeń mistrzostw:rozgrywający: Simone Giannelli (Włochy) atakujący: Ivan Zaytsev (Włochy) przyjmujący: Tine Urnaut (Słowenia) i Earvin N'Gapeth (Francja) środkowi: Teodor Todorow (Bułgaria) i Wiktor Josifow (Bułgaria) libero: Jenia Grebennikov (Francja)
Przemysław Tytoń  walnie przyczynił się do  zwycięstwa VfB Stuttgar w meczu piłkarskiej Bundesligi. Jego zespół pokonał 1:0 FC Ingolstadt 04. Tytoń tuż po rozpoczęciu spotkania sędzia podyktował rzut karny po przewinieniu Martina Harnika. Tytoń obronił jednak jedenastkę wykonywaną przez Mathewa Leckie.  To była pierwsza tak udana interwencja  28-latka w Bundeslidze, a zaliczył ją w 8. występie.
W spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Francji Stade Rennes przegrało 1:4 z niżej notowanym OGC Nice. Honorowego gola dla ekipy Philippe Montaniera strzelił w samej końcówce spotkania reprezentant Polski Kamil Grosicki.Zespół z Nicei wyprzedził w tabeli Stade Rennes i aktualnie zajmuje piąte miejsce. Liderem Ligue 1 jest  nadal Paris Saint-Germain, które ma pięć punktów przewagi nad Angers SCO i SM Caen.
W finałowym spotkaniu mistrzostw Europy siatkarzy reprezentacja Francji pokonała Słoweńców 3:0 i pierwszy raz w historii zdobyła złoty medal tej imprezy. Francja - Słowenia 3:0 (25:19, 29:27, 29:27)Francja: Toniutti, Tillie, Le Goff, Rouzier, Ngapeth, Le Roux, Grebennikov (libero) oraz Pujol.Słowenia: Vincić, Cebulj, Pajenk, Gasparini, Urnaut, Kozamernik, Kovacić (libero) oraz Sket, Klobucar, Pokersnik.
-->

Używamy plików cookie aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić Tobie korzystanie z niej. Cookies wykorzystywane do podstawowego działania strony zostały już ustawione. We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information