Zdaniem prezesa

– Sport kreuje idoli – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. –  Dla wielu młodych ludzi herosi z bieżni, pływalni, hali czy boiska to wzór do naśladowania. Zawodnicy z pierwszych stron gazet i telewizyjnych czołówek działają na wyobraźnię nastolatków, ekscytują ich. Sukcesy i osiągnięcia sportowców są dla wielu stymulatorem, bodźcem do zainteresowania się dyscypliną i życiem gwiazdy. Bohater stadionu, to ktoś, kto inspiruje młodzież, czyli postać godna wielkiego zainteresowania.W naszym klubie UKS SMS, z racji charakteru prowadzonych zajęć, możemy mówić o popularności, ale co zrozumiałe, pisanej jeszcze przez małe P. Wszak gro naszych zawodniczek i zawodników rywalizuje w rozgrywkach juniorów i trampkarzy. Jednym słowem stawiamy dopiero pierwsze kroki w sporcie i liczymy, że uda się nam szybko dojść do mistrzostwa. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Mierzymy siły na zamiary. Wiemy, że początki są trudne, wymagają wielkiego serca i zaangażowania. Ale kiedy już zrobimy pierwszy kroku ku sławie, to jest...

O tym się mówi

Jakiś czas temu informowaliśmy, że właściciel Widzewa chciał sprzedać  znak słowno – graficzny Widzew Łódź, którego właścicielem jest RTS Widzew Łódź S.A. (cena wywoławcza 2,5 miliona złotych netto) oraz nieruchomość w Łodzi . Okazało się jednak, że nie było chętnych do tego typu transakcji.  Zapewne z tego powodu Sylwester Cacek postanowił obniżyć cenę działki z 3 mln zł do 2,5 mln zł. Natomiast za herb Widzewa trzeba teraz będzie zapłacić nie 2,5 mln zł a jedynie 2 mln zł. Termin składania ofert upływa 27 maja. Widać, że finansowe potrzeby klubu są olbrzymie, skoro ogłasza się drugi przetarg i mocno schodzi z ceny. Ciekawe ile jeszcze razy obniżana będzie kwota za logo klubu i za ile ostatecznie właściciel herbu sprzeda go? Oby tylko nie poszedł za czapkę gruszek!

Opinie trenerów

Nasze drużyny już zwyczajowo zajęły pierwsze miejsca w pierwszej rundzie sezonu 2014/2015 we wszystkich ligach wojewódzkich., w których wystawiały swoje zespoły ( z małym wyjątkiem drużyny trampkarzy C2). Bilans jest imponujący : 66 zwycięstw, 5 porażek i 4 remisy. Bilans bramkarzy to 374 bramki zdobyte, 32 stracone, średnia na mecz 5,5 strzelonych goli. Po pierwszej rundzie ubiegłego sezonu było odpowiednio 206-19. Po takich wynikach nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Brak rywalizacji na wysokim poziomie to odwieczny problem nie tylko łódzkiej ale i krajowej piłki nożnej . Efekty są widoczne szczególnie w konfrontacji z zespołami Europy Zachodniej gdzie trudno nam podjąć rywalizację z tymi zespołami. Na przykładzie naszych lig wojewódzkich w wypadku SMS- u sprowadza się to do dwóch może trzech ekip z którymi przychodzi rywalizować na dobrym poziomie, reszta zespołów ustawia tzw. autobus w bramce i stosuje się do zasady „ wywal” i „graj długą”. Ten niski poziom rozgrywek od lat ma negatywny wpływa na rozwój piłkarski naszej młodzieży, która nie może rywalizować na poziomie europejskim. SMS grając w ligach nie może inaczej podejść z punktu widzenia         taktycznego jak tylko i wyłącznie atakować. Nie ma fazy lub rzadko występuje kiedy zespół jest zmuszany bronić się. Grając w ten sposób gra obronna a co za tym idzie kształtowanie obrońców, bramkarzy leży. Tak się niestety dzieje w całej Polsce stąd takie problemy z obrońcami o wysokich umiejętnościach. W większości zespołów, które konkurują z SMS nie istnieje coś takiego jak kreatywność, pomysł na  grę, doskonalenie techniczne tylko i wyłącznie „obrona Częstochowy” . Zawodnicy są zmuszani przez trenerów do szybkiego „ wywalania piłki „ na połowę przeciwnika, która i tak zaraz wraca skąd została wybita. Tak od soboty do soboty, od miesiąca do miesiąca itd. gdzie się mają rozwijać piłkarze?
Zespoły UKS SMS zajęły po pierwszej rundzie sezonu 2013/14 pierwsze miejsca we wszystkich ligach wojewódzkich tj. roczniki 1997,98,99,00. Bilans bramkowy tych drużyn jest imponujący 206-19. Podobnie ma się sytuacja w ligach okręgowych tych roczników -  wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsca w tabelach z bilansem bramkowym 241-27. Jedynie w najstarszych grupach szkoleniowych nie wszędzie zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli.                                                                           W rozgrywkach  ligi okręgowej juniorów prowadzi nasza drużyna, zaś  w lidze centralnej juniorów, oraz w klasie A seniorów, zajmujemy drugie miejsca. Łączny bilans bramkowy tych drużyn to 138-19. Skuteczność naszych zawodników wzbudza podziw 585-65. Po wynikach tej statystyki widać, że przeciwnicy mają z zespołami SMS dużo pracy w grze obronnej. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w tych rozgrywkach to uczniowie SMS, czyli pokaźna grupa uzdolnionej sportowo młodzieży. Również nasi najmłodsi już piłkarze, ale jeszcze nie uczniowie SMS, spisują się świetnie w swoich ligach. Roczniki 2001,2003,2004 prowadzą w tabeli, a rocznik 2002 zajmuje trzecie miejsce. Na tym poziomie szkolenia jednak najważniejsza jest dobrze zorganizowana zabawa w futbol. Wracając do pierwszych słów mojego felietonu stwierdzam, że nie jest to przypadek. Systemowe rozwiązania szkolenia przy zaangażowanej, profesjonalnej kadrze trenerskiej, oraz dobrych warunkach bazowych, muszą przynosić takie wyniki. Ciężko w Polsce znaleźć ośrodki szkolenia poza nielicznymi przypadkami, które uzyskują takie efekty szkolenia. Ktoś może powiedzieć, że wyniki drużynowe to nie wszystko, lecz na pewno łatwiej ukształtować, oraz wyszkolić zawodnika do profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w dobrze funkcjonującym zespole. W takim zespole występuje duża rywalizacja, która potęguje progresję rozwoju sportowego zawodnika. Wydaje się, że należy tak trzymać w rundzie wiosennej sezonu 2013/14. LECZ NIGDY NIE JEST TAK DOBRZE ŻEBY NIE MOGŁO BYĆ LEPIEJ.    
W dniu 29.09.2013r . drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie w lidze centralnej juniorów (Olimpia Elbląg - UKS SMS 1:5). W pierwszej połowie niespodziewanie w 6 minucie straciliśmy bramkę. Zespół przeciwnika grał bardzo twardo i agresywnie. Wyrównująca bramka wpadła w ostatniej minucie 1 połowy , a strzelcem był Marcin Kiwak. drugie 45 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu podkreślona czterema bramkami.W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.Przed nami decydująca faza rozgrywek i mecze z czołowymi zespołami. Na początek sobotnie spotkanie z Legią Warszawa.

Nabór - siatkówka

Nabór do SMS i UKS SMS


Szkoła realizuje podstawowy program ogólnokształcący i poszerzony ze specjalizacją z piłki siatkowej dla dziewcząt ichłopców zgodnie z zaleceniami Instytutu Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Sportu.

Rada pedagogiczna szkoły jest bardzo uczulona na bliskie formy współpracy z uczniem dla osiągania dobrych wyników w nauce, sporcie i wychowaniu.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Położona jest w centrum miasta. Posiada nowoczesne obiekty sportowo-dydaktyczne potrzebne dla nowoczesnego treningu sportowego.

Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, pełną opiekę rehabilitacyjno-lekarską oraz bursę i całodzienne wyżywienie. Szkoła umożliwia również, w ostatnich klasach liceum, uzyskanie instruktora siatkówki z pełnymi kwalifikacjami.

Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
- Kozakowska Joanna tel. 663732304


W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy - UKS SMS również dla młodzieży ze Szkół Podstawowych, dziewcząt i chłopców z klas IV, V i VI.

Zapisy i egzaminy sprawnościowe odbywają się przez cały rok szkolny.


Jeżeli myślisz o nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego to poniższe dokumenty będą przydatne:

Kwestionariusz osobowy ucznia.... pdf, doc, odt

Podanie o przyjęcie..................... pdf, doc, odt

Wymagane jest także zaświadczenie od lekarza sportowego lub pierwszego kontaktu, że nie ma przeciwskazań do nauki w szkole sportowej


Koszty szkolne:
Czesne liceum - 150 zł
Czesne gimnazjum - 150 zł
Bursa szkolna - 100 zł
Wyżywienie - 11,50 zł dziennie (śniadanie, obiad, kolacja)


Uwaga! Uzdolnieni zawodnicy/zawodniczki mogą liczyć na zwolnienie z czesnego, jak również z innych opłat, po uzyskaniu pozytywnej opinii trenera prowadzącego

 

 

      

 

 

 

Tak się kręci sportowy świat

Szwajcarska policja aresztowała  sześciu prominentnych działaczy FIFA. Poinformował o tym "New York Times". Grozi im deportacja do Stanów Zjednoczonych, gdzie zostaną im postawione zarzuty korupcyjne, które miały miejsce przy wyborze gospodarzy mistrzostw świata oraz sprzedaży praw marketingowych i telewizyjnych.Wśród zatrzymanych są m.in.: Jeffrey Webb - wiceprezydent komitetu wykonawczego, Eugenio Figueredo - również wiceprezydent komitetu wykonawczego, a w latach 1993-2013 szef południowoamerykańskiej federacji piłkarskiej (CONMEBOL) oraz Jack Warner, który do 2011 roku pełnił funkcję wiceprezydenta FIFA i prezydenta federacji Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF).
Hiszpańskie media poinformowały, że Javier Hernandez nie będzie dalej piłkarzem Realu Madryt. Działacze „Królewskich” podjęli decyzję, że nie wykupią Meksykanina. 26-latek trafił do ekipy z Santiago Bernabeu na końcu letniego okienka transferowego - w początkowej fazie sezonu 2014/2015. Nie należał do podstawowych zawodników drużyny. W 23 spotkaniach Primera Division zanotował siedem goli i tyle samo asyst.
Prestiżowy brytyjski magazyn piłkarski "FourFourTwo" uznał Łukasza Fabiańskiego za najlepszego bramkarza sezonu w angielskiej Premier League.Dziennikarze decyzję poparli danymi statystycznymi - golkiper Swansea zachował czyste konto w 13 ligowych meczach, obronił 137 strzałów w światło bramki, może pochwalić się drugą najwyższą średnią uderzeń obronionych w stosunku do oddanych. Zdaniem ekspertów to dowód na to, że cierpliwość 29-latka wreszcie się opłaciła, a także na to, że Arsene Wenger nie potrafi odpowiednio dobierać bramkarzy.
Liderka światowego rankingu tenisistek Amerykanka Serena Williams potrzebowała tylko 59 minut, aby wygrać z Czeszką Andreą Hlavackovą 6:2, 6:3 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Kolejną rywalką Williams może być jej rodaczka Alexa Glatch lub Niemka Anna-Lena Friedsam.Amerykanka triumfowała na kortach im. Rolanda Garrosa w 2002 oraz w 2013 roku.
Termalica Bruk-Bet  może grać w piłkarskiej ekstraklasie. Klub z Niecieczy otrzymał licencję, podobnie jak jego główny rywal - Wisła Płock. Termalica Bruk-Bet zgłosiła stadion zastępczy w Krakowie.W pierwszym podejściu, 18 maja, Komisja ds. Licencji Klubowych przyznała licencje Zagłębiu Lubin, natomiast pozostałym drużynom walczącym o awans do elity wskazała, że nie spełniają wymogów.
-->

Używamy plików cookie aby ulepszyć naszą stronę i ułatwić Tobie korzystanie z niej. Cookies wykorzystywane do podstawowego działania strony zostały już ustawione. We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information