TAK PISZĄ O NASZEJ SZKOLE

W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi powstało kółko teatralne. Jednak jego członkowie nie mieli wielu okazji do publicznych wystąpień. Wtedy powstał pomysł, żeby wyjść z działaniami poza mury szkoły. Opiekunka kółka, pani Dagmara Karasińska, zaproponowała uczniom udział w ogólnopolskim programie „PoczytajMy”. Młodzież znalazła pobliskie przedszkole w internecie. Pani Karasińska uzyskała zgodę dyrekcji szkoły oraz przedszkola. Od razu został wyznaczony termin pierwszego spotkania i rozpoczęte przygotowania.

Podczas spotkań czytelniczych uczniowie wyznaczali spośród siebie narratora oraz osoby czytające kwestie poszczególnych bohaterów bajek. Nie zabrakło kostiumów i rekwizytów, które uzupełniały czytany tekst i budziły zainteresowanie dzieci.

„Najwięcej obaw odczuwaliśmy przed pierwszym spotkaniem, bo nie wiedzieliśmy jak zachowywać się będą dzieci. Okazało się jednak, że są bardzo wdzięcznymi słuchaczami i że bardzo emocjonalnie reagują na to, co im przedstawiamy. Niestety, oprócz śmiechu, zdarzały się i łzy – kolega tak wczuł się w rolę czarownicy, że grupa trzylatków musiała na chwilę opuścić salę” – opowiada jeden z członków klubu czytelniczego.

„Spotkania z dzieciakami dają nam dużo frajdy. Widzimy jak cieszą się z naszego przyjścia. Bardzo ucieszyło nas też, gdy dyrektor przedszkola powiedziała, że nigdy tak chętnie nie słuchają, nawet profesjonalnych aktorów. Po każdym spotkaniu bawimy się z dziećmi. Każde chce nam powiedzieć, ile ma lat i, jak ma na imię, przybić piątkę. Ale najważniejsze, że gdy pytamy o czym była bajka, potrafią ją opowiedzieć” – podkreślają uczniowie.

12871441_96

130n

12512

1301

Autor: Anna Piszewska

WIĘCEJ INFORMACJI: http://poczytajmy.ceo.org.pl/aktualnosci/aktualnosci/jak-zaczac-dzialania-klubu-czytelniczego