Złoto WOJOWNICZEK na Stadionie Narodowym!

Niesamowite spotkania, dużo bramek, niezapomniane emocje oraz wierni kibice tak w skrócie można opisać to co działo się w dniach 30.04 – 02.05.18, w których odbyła się XVIII edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na samym początku artykułu chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i mocno wspierali a w szczególności naszym najwierniejszym FANOM czyli rodzinom zawodniczek, którzy od samego początku aż do końca dopingowali swoje pociech. Hasło które widniało na koszulkach, które sami zaprojektowali – „Podążamy za pasją naszych WOJOWNICZEK” na zawsze zapadnie w sercach dzieci i sztabu szkoleniowego, którzy czuli, że na boisku mieli wsparcie w postaci dodatkowego zawodnika.

Pierwszego dnia nastąpił przyjazd wszystkich zespołów, zakwaterowanie w hotelach i parada finalistów rozgrywek wojewódzkich. Podczas ceremonii rozpoczęcia wszystkie drużyny były skoncentrowane na tym jak wypadnie losowanie. Zawodniczki UKS SMS Łódź w kategorii U12 trafiły w do grupy O, w której znalazły się następujące drużyny: MUKS Kostrzyn (lubuskie), UKS Ząbkovia Ząbki (mazowieckie) oraz UKS Olimpia Szczecin (zachodniopomorskie).

Drugi dzień to rozpoczęcie zmagań grupowych, w których nasze młode piłkarki osiągnęły następujące rezultaty:

1. MUKS Kostrzyn 0 – 6 UKS SMS Łódź (bramki zdobywały: 2 Inez Sikora, po 1: Amelia Majtczak, Wiktoria Malczewska, Sandra Kowalska, Natalia Sikorska).

2. UKS SMS Łódź 4 – 0 UKS Olimpia Szczecin (bramki zdobywały: 2 Natalia Sikorska, po 1 Inez Sikora, Nikola Maślak)

3. UKS SMS Łódź 1 – 1 UKS Ząbkovia Ząbki (bramkę zdobyła: Natalia Głuszek)

Tabela po rozgrywkach grupowych wyglądała następująco:

1. UKS SMS Łódź 7 pkt bramki 11-1

2. UKS Ząbkovia Ząbki 7 pkt bramki 10 – 3

3. UKS Olimpia Szczecin 3 pkt bramki 6 – 8

4. MUKS Kostrzyn 0 pkt bramki 2 – 17

Dzień trzeci to zmagania pucharowe. Pierwszy etap to ćwierćfinały w których przyszło nam zmierzyć się z drużyną, która zajęła II miejsce w grupie P czyli SP Bierutów (dolnośląskie).

Mecz ćwierćfinałowy:

UKS SMS Łódź 7 – 0 SP Bierutów (bramki zdobywały: 3 Julia Łuczak, po 1: Inez Sikora, Natalia Głuszek, Sandra Kowalska, Wiktoria Malczewska)

W meczu półfinałowym trafiliśmy na drużynę Sprint Katowice z którą przyszło nam już się mierzyć w finale Halowego turnieju Olimpia Szczecin Cup 2017 w którym to drużyna ze śląska wygrała po konkursie rzutów karnych. Przez wiele osób mecz ten nazywany był małym finałem świadczy o tym widowisko jakie obie drużyny zaprezentowały a także fakt, ilu kibiców i jakich znanych osobistości: trenerów kadr kobiecych, prezesów wojewódzkich ZPN jak i samego prezesa Bońka go obejrzało. W regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie zdołała strzelić do bramki rywala, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych w których tym razem lepsze okazały się łodzianki. Bramki kolejno strzelały: Inez Sikora, Julia Łuczak i Klaudia Kiełczewska w pierwszej serii nasza bramkarka Julia Kutkowska obroniła rzut karny. Niemożliwe stało się możliwe – UKS SMS Łódź zagra 2 maja na Stadionie Narodowym z zespołem UKS Tęcza Bydgoszcz, który w półfinale pokonał 2 – 1 Ząbkovie Ząbki.

Dzień czwarty to już finały w poszczególnych kategoriach wiekowych na Stadionie Narodowym. Mecz przyniósł masę emocji początek spotkania to mierzenie sił z obu stron. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki z Łodzi. Klaudia Kiełczewska dostała piłkę na lewe skrzydło podryblowała wzdłuż linii bocznej boiska i mocnym uderzeniem z lewej nogi zdobyła pierwszą bramkę. Kolejna bramkę dla SMS-u zdobyła Julia Łuczak świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. Dobrze zauważyła źle ustawiony mur przeciwniczek i świetnym strzałem z prawej nogi posłała piłkę która odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po tym golu sędzia główny spotkania Szymon Marciniak zakończył pierwszą połowę. Druga połowa to natarcia Tęczy i wiele strzałów z dalszej odległości ale tego dnia Julianna Kutkowska nie zamierzała wpuścić żadnej bramki kapitalnie broniąc każde uderzenie z daleka. Trzecia bramka SMS zdobywa po ataku szybkim a na listę strzelców wpisała się Wiktoria Malczewska, w między czasie dziewczyny stwarzają jeszcze kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramek ale świetnie spisuje się obroną Tęczy. Na dwie minuty przed końcem spotkania kolejną kontrę wyprowadza SMS Julia Łuczak przejmuje piłkę podaje na skrzydło do Inez Sikory która wychodzi sam na sam z bramkarzem. Inez widząc koleżankę z drużyny Nikole nie krytą przy dalszym słupku podaje do niej a to stawia kropkę nad „i” strzelając do pustej bramki pieczętujący tym zwycięstwo UKS SMS Łódź w kategorii U12 dziewczyn.

Mecz finałowy:

UKS SMS Łódź 4 – 0 UKS Tęcza Bydgoszcz (bramki zdobywały: Kiełczewska Klaudia, Łuczak Julia, Malczewska Wiktoria, Maślak Nikola)

W zespole dziewczyn z UKS SMS zagrały następujące zawodniczki (w nawiasie numery z którymi grały):

1 – Julianna Kutkowska

2 – Nikola Maślak

3 – Natalia Głuszek

4 – Natalia Sikorska

5 – Sandra Kowalska

6 – Inez Sikora

7 – Amelia Majtczak

8 – Julia Łuczak

9 – Wiktoria Malczewska

10 – Klaudia Kiełczewska

Trener drużyny: Sebastian Papis

Kierownik: Iwona Siwiec

Na koniec turnieju wręczono również wyróżnienia indywidualne: najlepszą bramkarkę w kategorii U12 dziewczyn uznano Juliannę Kutkowską a najlepszą zawodniczkę Wiktorię Malczewską choć podkreślamy, że sukces jaki dziewczyny osiągnęły to zasługa wszystkich dzieci, które do samego końca walczyły na boisku. W nagrodę cała drużyny będzie miała możliwość obejrzenia meczu Reprezentacji Polski 12 czerwca o godz. 18:00 w towarzyskim meczu z Litwą a także spotkania się na żywo z całą reprezentacją.