Wycieczka do Zakopanego

W dniach 20-22.11.2015 uczniowie klasy IIGA i IA, pod opieką wychowawców – Beaty Pejskiej i Dariusza Bomanowskiego oraz trenerów – Andrzeja Czubińskiego i Józefa Robakiewicza, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Zakopanego. Celem wyprawy było rozegranie meczów sparingowych z drużynami Cracovii i Wisły oraz poznanie walorów turystycznych wyżej wymienionych miast.
Po 5-godzinnej podróży do Krakowa, jako pierwsza do rywalizacji, przystąpiła drużyna SMS-u Łódź (rocznik 1999), która, na obiektach Centrum Treningowego Cracovii, wygrała z zespołem gospodarzy 4:0. Następnie na boisko wybiegli zawodnicy z rocznika 2001, którzy ulegli drużynie z Krakowa 3:1. Po posiłku na obiekcie gospodarzy, uczestnicy wyprawy udali się w kierunku Zakopanego, do którego dotarli w godzinach późnowieczornych.
Sobota była dniem relaksu i odpoczynku, a także czasem na zwiedzanie i poznawanie walorów Zakopanego. Uczestnicy wycieczki, ciesząc się padającym śniegiem, udali się na Krupówki, wjechali na skocznię narciarską a także mieli możliwość podziwiania krajobrazu Tatr z Gubałówki. Po południu chłopcy mieli czas na indywidualny wypoczynek; na terenie ośrodka API1 w Zakopanem, gdzie zakwaterowani byli uczestnicy, udostępniono im boisko, które tym razem posłużyło jako teren bitwy na śnieżki. Wieczorem część grupy, pod opieką trenera, udała się na wspólne oglądanie meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy Realem Madryt, a FC Barceloną.
W niedzielę, podczas powrotu, zawodnicy obu zespołów, na obiekcie SMS-u Kraków, rozegrali sparingi z Wisłą. Drużyna Juniora Młodszego (rocznik 1999) zwyciężyła krakowian 6:0, natomiast ich młodsi koledzy, po rzucie karnym, przegrali 1:0.
Wycieczka zakończyła się w godzinach wieczornych, po szczęśliwej i na szczęście niezbyt długiej, drodze do Łodzi.

wycieczka   wyc3   wyc7